A három dimenziós videók rögzítésére képes mobilokért egyelőre csillagászati összegeket kell fizetni. Egy új technológia azonban bármilyen, hagyományos kamerával rendelkező mobilból 3D-felvevőt faraghat.
A Fujitsu számolt be arról az új eljárásról, amely egyfajta adapter segítségével tenné képessé a megszokott, kétdimenziós kamerával rendelkező telefonokat 3D-s filmek készítésére. Maga a technológia évszázados trükkök és modern számítási feladatok kombinációja.



Szemenszedett igazság A prototípus-szinten már működőképes megoldás "fizikai" része egy kis adapter, amelyet a telefon kamerájának lencséje elé kell felhelyezni. Ebben egy speciális, tükrökre épülő optikai rendszer kap helyet, amely a kamerák szenzorainak egyre nagyobb felbontására épít. Lényegében több részre osztja a képérzékelőt, és ezekre a különálló területekre rögzíti a tükrök segítségével érkező, több szögből felvett képanyagot.

Az ősi tükör-trükk mellett a megoldás második része már a legmodernebb technológiákra épül. A képérzékelő által befogadott, többszörös nézeteket ugyanis még egységesíteni kell egyetlen 3D-s videóvá, amelyhez a megoldás a felhőben van. Az információ ugyanis a Fujitsu szervereire kerül, amelyek elvégzik a videófájl összeillesztését, majd visszaküldik a telefonra az elkészült háromdimenziós felvételt.



Most jön a macera A termék egyelőre prototípus formájában működik, és ugyan funkcionalitása máris teljesnek tekinthető, a kereskedelmi bevezetés még nem a napokban várható. Az apró adaptert ugyanis szinte telefontípusonként más és más formában kellene elérhetővé tenni, mivel minden egyes készüléknek más a fizikai felépítése, a kamera elhelyezése és tájolása, ezért az adapter rögzítését is az összes modellre testreszabottan kell megoldani.

A Fujitsu mindenesetre a hírek szerint igyekszik a legfontosabb gyártókkal együttműködve megoldást találni a sorozatgyártásra. Jó oka van minderre, hiszen az előzetes számítások szerint a 3D-képes telefonok árának töredékéért érhetné el bárki a térhatású videózást, így egy végleges termék jelentős divattá, ezáltal pedig piaci sikerré nőhetné ki magát.

Térugrás villámgyorsan: LG Optimus 3D gyorsteszt
Európába jön a HTC 3D-s telefonja
Teljes alsó állkapcsot nyomtattak 3D-technológiával

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.