Túl fárasztó és körülményes a notebookot, pótakkut, tápegységet hurcolászni a megbeszélésre vagy üzleti utakra? Az iPad sok esetben elegendő alternatíva lehet, de azért nem árt rákészülni.
Egy üzleti út előtt körülményes és bosszantó feladat tud lenni az úticsomag összepakolása, főleg akkor, ha egy terebélyesebb notebookot és a hozzá kapcsolódó kiegészítőket is bele kell kalkulálni a méretbe és súlyba. Mennyivel könnyebb lenne egy iPad... De vajon a szó szerinti könnyítés a használat során is jelentkezik? Pontokba szedtük, mire kell figyelni.

Megfelelő kiegészítők Az iPad saját "félkemény" tokja sem rossz választás, ám hosszabb távon érdemes egy olyan megoldás után nézni, amely ellenállóbb (így a reptéri csomagdobálást is jobban tűri), és akár a tablet használatát is könnyebbé teheti azzal, hogy többféle elhelyezési módot kínál. A könyvszerű, fedeles formátumok közül akad olyan, amely az "írógép-szerű", fektetésből kissé felemelt mód mellett több egyéb pozíciót is lehetővé tesz, így akár pár résztvevős tárgyalásokon prezentációs eszközként is bevethetjük a táblagépet.


Ha az út jellege olyan, hogy sok szöveget kell "virtuális papírra vetnünk", akkor hosszabb távon kényelmetlen lehet a virtuális billentyűzetek használata. Egyes iPad-tokokban már beépített fizikai billentyűzettel is próbálkoznak, de több valóban használható, vezeték nélkül csatlakozó, vékony billentyűzet van már forgalomban.

Ha gyakran fotózunk az úton, a fényképezőgép csatlakoztatására az Apple Camera Connection Kitet érdemes beszerezni, ha pedig prezentációs eszközként monitorra vagy projektorra vetítenénk ki a képet, az Apple VGA Display Adapter a megoldás.

Adatok ki, adatok be Az iPaddel szembeni ellenérzések egyik fontos forrása az eszköz korlátozott és túlszabályozott adatforgalmi funkcionalitása, jelesül az egyszerű USB-kábeles másolgatás lehetetlensége. Szerencsére a felhő alapú megoldások segíthetnek a problémán.

Az alapszintű megoldás persze a saját magunknak e-mailben küldött szövegek, esetleg csatolások kipróbálása, ám ennél is akad szofisztikáltabb módszer. Már írtunk a több platformon sikeres Dropbox szolgáltatásról, amely egy virtuális "közös zseb": a PC-nken vagy notebookunkon létrehozott fájljainkat könnyen és akár automatikusan szinkronizálhatjuk az internetes tárhellyel, melyről aztán akár iPaden is azonnal elérhetjük őket.

iPad teszt: nem is tudtuk, hogy ennyire akarjuk
Egyéves lett az iPad

Mire való és mire nem? A fájlok átvitele tehát megoldható, ám ez mit sem ér, ha nincs megfelelő alkalmazásunk ezek megnyitására és kezelésére. Az "aprópénzért" letölthető QuickOffice Connect segítségével megnézhetjük, de akár szerkeszthetjük is a World, Excel vagy PowerPoint dokumentumokat. A QuickOffice ráadásul automatikusan integrálható a cloud szolgáltatásokkal, többek között a Dropboxszal is, így akár a közös mappából közvetlenül megnyithatjuk a dokumentumokat és azonnal ide is menthetjük el a szerkesztett változatokat.

Ha azonban valamilyen speciális szoftvert is használunk mindennapi munkánk során, mindenképpen nézzünk utána, létezik-e a szoftver, vagy ezzel kompatibilis alkalmazás az Apple tabletjére is, akár az utazás előtt próbáljuk ki, valóban kiváltja-e a notebookos változatot: képszerkesztők és egyéb speciális alkalmazások egyre nagyobb választékban jelennek meg az App Store kínálatában, de a speciális belső használatú CRM megoldásunk, vagy más egyéb "házi fejlesztésű" szoftver nem feltétlenül iPad-kompatibilis!


Fontos az is, akarunk-e nyomtatni az út során. Az új AirPrint segítségével ez is megoldhatóvá vált, de csak a legfrissebb HP nyomtatókkal kompatibilis, ezért azt sem árt ellenőrizni még indulás előtt, lesz-e használható nyomtatónk a célállomáson.

Minden lehetséges
Látható tehát, hogy alapszintű feladatokhoz már akár le is váltható a notebook, ismét csak a sokat emlegetett "humán faktorra" kell felhívni a figyelmet: nem árt, ha pontosan tudjuk, mire kell használnunk a tabletet, és ehhez milyen előkészületek szükségesek.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.