Az Xperia Z Ultra a maga 6,4 colos kijelzőjével a világ legnagyobb full HD-s mobiljának számít.
A Sony az általunk is tesztelt csúcsmodell, az Xperia Z után tovább emeli a tétet és létrehozta annak majdnem táblagép, de már nem okostelefon verzióját. Az Xperia Z Ultra egyszerre három cím birtokosa is, hiszen a június 24-i állapotok szerint ez a piac legnagyobb, legvékonyabb és egyetlen olyan vízálló készüléke, ami full HD felbontású kijelzővel rendelkezik.

Leg-leg-leg  A gyártó hivatalos képei alapján nehéz lenne megmondani, hogy pontosan melyik modellről van szó, így csak akkor lehet egyértelmű a dolog, ha a tudjuk viszonyítani valamihez. Az Xperia Z Ultra   dizájnban nem tér el az utóbbi Xperia modellektől, viszont komoly mérnöki bravúrnak számít, hogy a Z már egyébként sem vaskos méretét (7,9 mm) tovább sikerült csökkenteni 6,5 mm–re. Emlékeztetőül: a világ legvékonyabb (nem full HD-s) mobiljának címét a Huawei nemrég bejelentett Ascend P6-os modellje birtokolja 6,18 mm-es értékkel. A Z Ultra viszont a phablet kategóriában indul, hiszen egy 6,44 colos, full HD felbontású (1080 × 1920 pixel), 342 ppi képpont sűrűségű TFT LCD-vel rendelkezik, ami megkapta a Sony Triluminos nevű képjavító technológiáját.


Óriási és vízálló
(a kép nagyítható)


A telefon lelkét a Qualcomm négymagos, 2,2 GHz-es Snapdragon 800-as processzor adja, amit 2 GB RAM és 16 gigabájt háttértár egészít ki, amiből a felhasználó 11 gigához fér hozzá. Nem meglepő, hogy a Z Ultra az Android 4.2-es verziójával érkezik, a képek tanúsága szerint ugyanazzal a kezelőfelülettel, amivel a Sony az utóbbi hónapokban az androidos mobiljait ellátja. Ekkora kijelző mellett már nem lehet megkerülni a kézírás-felismerés támogatását: ehhez a Sony külön szoftvert is biztosít, aminek használatához 1 mm-nél nagyobb átmérőjű kapacitív stylus-t, vagy fém tollat ajánl.


A Sony most már a phablet kategóriát is kilőtte
(a kép nagyítható) 


Az Xperia Z Ultra rendelkezik az IP55 és IP58 minősítésekkel, így porálló, illetve kibírja, ha 30 percen át egy méternél nem mélyebb vízbe kerül. A telefon 2013 harmadik negyedévében kerül a piacra fekete, fehér és lila színekben, a hazai megjelenésről és árról a Sony egyelőre nem adott ki információt.

SW2: már a második kiadásnál jár  A legújabb Xperia leleplezésével egyidejűleg a Sony bemutatta okosórájának második verzióját, a SmartWatch 2-őt. Az óra többféle módon képes csatlakozni a mobilhoz és irányítani, kezelni annak funkcióit. Lehetőség van például a hívások kezelésére, a smart camera alkalmazással vezérelhető a mobil kamerája, a térkép is megjeleníthető az óra kijelzőjén, zenehallgatás közben az órával irányítható a lejátszó (dalok váltása, hangerő szabályozás), de támogatja a Runtastic appot is, így az óra kijelzőjén nyomon követhető az edzés. 

SmartWatch 2: a Sony már a második kiadással jelentkezik
(a kép nagyítható)


A szintén víz- és porálló SmartWatch 2 1,6 colos, érintőpanelén megnézhetők az e-mailek, az egyéb bejövő értesítések, de tallózhatjuk a Twitter, vagy Facebook oldalakról érkező üzeneteket és a naptárbejegyzéseinket is. Az óra a legtöbb androidos mobillal kompatibilis, annyi kikötés van mindössze, hogy annak 4.0-ás, vagy annál frissebb rendszerrel kell rendelkeznie. A 24 mm-es szabvány óraszíj miatt a gyári csuklópánt bármilyen, az ízlésünknek megfelelő szíjra lecserélhető. A Sony SmartWatch 2 idén szeptembertől lesz kapható, a gyártó hazai terveiről e termék kapcsán sem árult el részleteket.

Sony Xperia Z teszt: a Zupermen
Olcsóbb, kompaktabb kiadást kap az Xperia Z
A harmadik helyre tör a Sony Mobile 
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.