A Fujitsu Siemens nevével fémjelzett időszakban megszokott, Európában sokáig inkább olcsó, mennyiségi igényeket kielégítő piaci tevékenységtől megszabadulva a Fujitsu globális termékprotfóliót alakított ki, a cél az lett, hogy ne legyen "csak európai" vagy "csak japán" termékvonal. A jelenlegi készletek értékesítésével tehát megszűnik a sokszor igen kritikusan értékelt Amilo és Esprimo Mobile termékvonal, és a Lifebook széria marad a piacon az egész világon.
Földrajzi átrendeződés | Az eddig nagy többségben kiszervezett módon gyártott Amilók és Esprimók helyett a Lifebookokat egységesen Japánban fejlesztik és csak a low-end szegmens néhány típusát gyártják továbbra is máshol. Így ugyanazt a minőséget kapja az európai, amerikai és távol-keleti piac - a támogatás és szerviz azonban természetesen régiónként elérhető marad, az európai szervizközpont Németországban marad, így az itthon eladott Lifebookok hazai javítása a gyors alkatrész-utánpótlás miatt nem lesz hosszadalmas folyamat. A szerverek, PC-k és kiegészítők gyártása egyébként teljes egészében az augsburgi üzembe került, ezekkel pedig innen látják el a világ összes piacát.
A Japánban fejlesztett Lifebookokkal a cég szakítani szeretne az Európában meghonosodott notebook-piaci státuszukkal, és a minőségi, gazdaságos és hatékony termékekre koncentrál. A legolcsóbb modellek, az A sorozat darabjai is a középkategóriájú üzleti notebookok szegmensében indulnak, ezeknek otthoni változata az AH sorozat lesz. A kettő közötti fő különbséget az operációs rendszer (Windows 7 Home Premium vagy Professional) jelenti, valamint az, hogy az üzleti gépek dokkolhatóak lesznek.
Érdekes kísérlet az E780-as modell, amely teljesen moduláris felépítésű: az optikai meghajtó helyére a megszokott DVD-n kívül akár merevlemezt is becsúsztathatunk, de egy második akkumulátort is, mellyel a Fujitsu szerint ekár 18 órás üzemidő is elérhető. A portfólió része a T sorozatban induló notebook-tablet is, mely a világon az első 13,3 hüvelykes modell - kijelzője két irányban forgatható, és használható hagyományos, billentyűzettel kezelt notebookként és tabletként is. A csupán 1,8 kilós modell széles láthatósági szögű, extra kontrasztos kijelzője a környezet fényviszonyait alapul véve állítja be fényerejét. A desktop replacement kategória egyik zászlóvivője pedig a 18,4 hüvelykes kijelzővel szerelt NH570 lehet, amelyben már alapkiépítésben is Blu-ray író dolgozik.
Netbookok nélkül | Úgy tűnik, a netbookok és az olcsó tabletek közötti harcban a Fujitsu már állást foglalt, hiszen az új termékvonal nem tartalmaz netbookot. Az iPad klónok még alakulófélben lévő piacán hivatalosan még nincs bejelentett termékük, ám specializált megoldást már bemutattak: a TeamPad T700 egy kifejezetten speciális felhasználási módokra tervezett "ipari tablet". A Windows XP Embedded 2009 operációs rendszerrel működő, Intel Atom alapú táblagép nem éri el az egy kilogrammot sem, kijelzője 10,4 hüvelykes. Specialitásai közé tartozik, hogy ütés- és vízálló, és akár sterilizálható is, így például orvosi környezetre is tökéletes.
Amennyire globális a termékpaletta, annyira helyi a hozzáállás: Fujitsu Fészek néven speciális hűségprogram indul, amely közeli szerviz-felvevőpontok létrehozásától az apróbb, akár ingyenes javításokra szakosodott support helyszíneken át a hűségkártyás kedvezményekig tartalmaz csak Magyarországon elindított szolgáltatásokat.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak