A tavaly áprilisi "siemenstelenedés" után beletelt némi időbe, amíg a Fujitsu újradefiniálta a mobil eszközeik helyzetét. Mára úgy tűnik, az olcsó darabáru mentalitás a múlté, az új notebookok a minőségre alapoznak.

A Fujitsu Siemens nevével fémjelzett időszakban megszokott, Európában sokáig inkább olcsó, mennyiségi igényeket kielégítő piaci tevékenységtől megszabadulva a Fujitsu globális termékprotfóliót alakított ki, a cél az lett, hogy ne legyen "csak európai" vagy "csak japán" termékvonal. A jelenlegi készletek értékesítésével tehát megszűnik a sokszor igen kritikusan értékelt Amilo és Esprimo Mobile termékvonal, és a Lifebook széria marad a piacon az egész világon.

Földrajzi átrendeződés | Az eddig nagy többségben kiszervezett módon gyártott Amilók és Esprimók helyett a Lifebookokat egységesen Japánban fejlesztik és csak a low-end szegmens néhány típusát gyártják továbbra is máshol. Így ugyanazt a minőséget kapja az európai, amerikai és távol-keleti piac - a támogatás és szerviz azonban természetesen régiónként elérhető marad, az európai szervizközpont Németországban marad, így az itthon eladott Lifebookok hazai javítása a gyors alkatrész-utánpótlás miatt nem lesz hosszadalmas folyamat. A szerverek, PC-k és kiegészítők gyártása egyébként teljes egészében az augsburgi üzembe került, ezekkel pedig innen látják el a világ összes piacát.

A Japánban fejlesztett Lifebookokkal a cég szakítani szeretne az Európában meghonosodott notebook-piaci státuszukkal, és a minőségi, gazdaságos és hatékony termékekre koncentrál. A legolcsóbb modellek, az A sorozat darabjai is a középkategóriájú üzleti notebookok szegmensében indulnak, ezeknek otthoni változata az AH sorozat lesz. A kettő közötti fő különbséget az operációs rendszer (Windows 7 Home Premium vagy Professional) jelenti, valamint az, hogy az üzleti gépek dokkolhatóak lesznek.

Érdekes kísérlet az E780-as modell, amely teljesen moduláris felépítésű: az optikai meghajtó helyére a megszokott DVD-n kívül akár merevlemezt is becsúsztathatunk, de egy második akkumulátort is, mellyel a Fujitsu szerint ekár 18 órás üzemidő is elérhető. A portfólió része a T sorozatban induló notebook-tablet is, mely a világon az első 13,3 hüvelykes modell - kijelzője két irányban forgatható, és használható hagyományos, billentyűzettel kezelt notebookként és tabletként is. A csupán 1,8 kilós modell széles láthatósági szögű, extra kontrasztos kijelzője a környezet fényviszonyait alapul véve állítja be fényerejét. A desktop replacement kategória egyik zászlóvivője pedig a 18,4 hüvelykes kijelzővel szerelt NH570 lehet, amelyben már alapkiépítésben is Blu-ray író dolgozik.

Netbookok nélkül | Úgy tűnik, a netbookok és az olcsó tabletek közötti harcban a Fujitsu már állást foglalt, hiszen az új termékvonal nem tartalmaz netbookot. Az iPad klónok még alakulófélben lévő piacán hivatalosan még nincs bejelentett termékük, ám specializált megoldást már bemutattak: a TeamPad T700 egy kifejezetten speciális felhasználási módokra tervezett "ipari tablet". A Windows XP Embedded 2009 operációs rendszerrel működő, Intel Atom alapú táblagép nem éri el az egy kilogrammot sem, kijelzője 10,4 hüvelykes. Specialitásai közé tartozik, hogy ütés- és vízálló, és akár sterilizálható is, így például orvosi környezetre is tökéletes.
 

Az új notebookok egy részében olyan zöld kezdeményezések is megtalálhatók, mint az EcoButton, amely egy gombnyomásra az akkufogyasztásra optimalizálja a gép működését - például kikapcsolja a nem használt részegységeket, vagy csökkenti a kijelző fényerejét.


Amennyire globális a termékpaletta, annyira helyi a hozzáállás: Fujitsu Fészek néven speciális hűségprogram indul, amely közeli szerviz-felvevőpontok létrehozásától az apróbb, akár ingyenes javításokra szakosodott support helyszíneken át a hűségkártyás kedvezményekig tartalmaz csak Magyarországon elindított szolgáltatásokat.
 

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.