Az egyik legrégebbi és legismertebb geolokációs szolgáltatás a Foursquare: az okostelefon-tulajok egyre többféle funkciót érhetnek el a jelentősen újrafaragott 3-as verzióban.
A Foursquare eredeti célja a fejlesztők megfogalmazása szerint az volt, hogy "könnyebben használhatóvá tegyék a városokat". Az okostelefonokon elérhető programocskába hamarosan sok ezernyi felhasználó bolondult bele csupán a játék kedvéért is: megosztották egymással, melyik étteremben esznek, hova érkeztek szórakozni vagy hogy épp munkahelyükön tevékenykednek. Bár a szolgáltatáshoz "való-világbeli" kedvezmények is kapcsolódhatnak, a legtöbben mégis szórakozásból próbálgatták a szolgáltatást, gyűjtögették a pontokat és a plecsniket. A Foursquare legújabb változata újabb okokat ad az addikcióra.

Csekk e helyre Lassacskán 7 és fél millió aktív felhasználóval büszkélkedhet a Foursquare, amelynek rendszerében 2010-ben félmilliárd alkalommal jelezte valaki, hol tartózkodik. A Facebookos "lájkolás" mellett a geolokációs alkalmazások lassacskán kisajátítják a magyar informatikai konyhanyelvben a "csekkolás" szót, amely a Foursquare 3.0 megjelenése után talán még sűrűbben hangzik majd el.


Itt épp egy ismerősök által javasolt közeli pizzériát ajánl a Foursquare

Dennis Crowley
, a szolgáltatás alapítója és vezetője blogbejegyzésben értekezett a megújult funkciókról. Az újítások alapfilozófiája, hogy a felhasználók valóban érezzék: minden becsekkolás számít. Ez a valóságban úgy valósul meg, hogy az eddigi "éljen, itt vagyok, mások is tudnak róla, és talán kapok egy plecsnit is" gyakorlat jócskán kibővül egy sor extra funkcióval.

Felfedezett terepek Pár versenytárs már bevezetett különféle ajánló-rendszereket, így a Foursquare egyik legfontosabb frissítésének is az új Explore lap számít. Ennek lényege, hogy minden becsekkoláskor, vagy a helyzetünk megállapításakor az alkalmazás olyan érdekes helyeket ajánl, ahová elindulhatunk. Ehhez alapul veszi saját érdeklődési körünket (tehát azokat a helyszín-típusokat, ahová eddig bejelentkeztünk), a barátaink jelenlegi helyzetét, vagy épp azokat a helyeket, ahová ők járnak gyakran.

Érdekes extra az is, hogy a rendszer van annyira kifinomult, hogy figyelembe vegye a napszakot, vagy épp azt a tényt, hogy a hét melyik napja van: bármennyire is sok ismerősünk szeret egy koncerthelyszínt, délelőtt nem ajánlja fel az odalátogatást, és ha hétvégén gyakran járunk egy bizonyos sörözőbe, munkaidőben ide sem akar majd lecsábítani a szolgáltatás.

Nesze, egy csecsebecse Sokan azért használják leginkább a Foirsquare-t, hogy ezzel is játsszanak, versenyezzenek: több helyre szeretnének bejelentkezni ismerőseiknél, több plecsnire vágynak az extra aktivitásokért. Az új verzióban áttervezték az eredménytáblázat felépítését, mostantól az elmúlt hét pontjai számítanak igazán. Így az "akció" gyorsabb, a kihívás pörgősebb lett, és ehhez a pontozás is kibővült. Bónuszpontokat kapunk akkor, ha eddig csak pizzériákban ebédeltünk, de váltunk valamilyen más típusú étteremre is, szintén extra pontok járnak új városok meglátogatásáért, vagy azért, ha több barátunkkal együtt csekkolunk be valahová.

Ezzel a fejlesztők igyekeznek azokat a felhasználókat is folyamatosabb aktivitársa sarkallni, akik eddig csak pár plecsni vagy polgármesterség eléréséig tartották érdekesnek és izgalmasnak a Foursqare-ezést.

A Google élőben mutatja a magyar dugókat is
Becsekkolásért ingyen sör egy budapesti kocsmában
Mi lesz veled, Foursquare?

Szeretnek, mert bejelentkezel A Foursquare igazi fűszerezését az a funkció adta, amely lehetőséget nyújtott a különféle üzletek, éttermek, vagy bármilyen egyéb hely számára ahhoz, hogy egyfajta reklámként használva a szolgáltatást, különféle ajándékokat vagy kedvezményeket ajánljanak a Foursquare felhasználóinak. Eddig kétféleképpen működhetett a folyamat: járhatott kedvezmény annak, aki bejelentkezett az adott helyre (Budapesten például olyan söröző is akad, ahol minden csekkoló egy ingyen pohár sört kap), és érdemes volt a polgármesterségért is hajtani. Ez a cím ugyebár azokat illeti meg, akik az elmúlt időszakban a legtöbbször jelentkeztek be valahová: az ennyire "elhovatott" versenyzők számára sokszor nagyobb ajándékok is kilátásba kerülhettek.

Mostantól jóval többféleképpen bónuszolhatóak a felhasználók. Kedvezményeket lehet például felajánlani különféle plecsnikért is: ezt a fejlesztők a Swarm (raj, sokaság) plecsnivel példázzák. Ezt akkor kapja meg egy felhasználó, ha egy adott helyen vele együtt legalább ötvenen jelentkeznek be: mostantól ilyen, vagy ehhez hasonló plecsnik adott helyen történő kiváltását is díjazhatja a hely. Ezen kívül lehetőség lesz többek között baráti társaságokra, folyamatos látogatókra, első bejelentkezőkre is akciókat kiírni.

Az újrafaragott Foursquare 3.0 március 8-ától érhető el az androidos készülékekre az Android Marketen, valamint az App Store-on iOS eszközökre. Nem sokkal ezután a BlackBerryk és a Symbian alapú készülékek tulajdonosai is letölthetik.

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.