Három hónapon belül belül felveszi a Pannon a Telenor nevet. A váltás egyik fő oka, hogy ezzel is a tulajdonos magyar piachoz fűződő hosszú távú elkötelezettségét szeretnék erősíteni - hangsúlyozta Anders Jensen, a Pannon vezérigazgatója csütörtökön.

A mobilszolgáltató a története legnehezebb hónapjain van túl: kétszáz fővel csökkentette a létszámát, és összesen mintegy 3 milliárd forinttal, 50 milliárd forintra csökkenti idén a működtetési költségeket - jelentette ki csütörtöki tájékoztatóján Anders Jensen, a Pannon vezérigazgatója, aki az idén stagnáló bevételekre, 2011-ben azonban már újból növekedésre számít. Hozzátette: a megtakarított összeget új - elsősorban az adatszolgáltatással, gépek közötti adatkapcsolattal összefüggő - területeken, újfajta megközelítéssel akarják befektetni.

A váltás kapcsán a tulajdonos úgy döntött, hogy a Pannon felveszi a Telenor nevet. A váltás a következő 3 hónapban zajlik majd le. Ennek pontos költségét a vezérigazgató nem tudta pontosan megmondani, de hangsúlyozta, hogy a megtakarítások nagyrészt fedezik ezt. A névváltással a Pannon 3,6 millió ügyfelét összekapcsolják a világ hatodik legnagyobb mobilszolgáltatójának számító Telenor 13 európai és ázsiai országban található 174 millió ügyfelével - hangsúlyozta Anders Jensen.

Kísérleti projekteket indítanak | A Pannon vezérigazgatója a tájékoztatón ismertetett egy gazdasági tanulmányt: a Boston Consulting Group felmérése szerint az internetezés – nagyrészt a mobil szélessávú technológiának köszönhető – terjedése nyomán 2020-ra mintegy 5,7 millió előfizető, azaz a háztartások 91 és a cégek 96 százaléka rendelkezik majd internet-hozzáféréssel, amelyek 54 százaléka vezeték nélküli technológia lesz majd. A digitális szektor egy évtized múlva a GDP 5,9 százalékát adhatja majd, 88 ezer új munkahelyet, illetve 44 ezer új vállalkozást teremthet, és mintegy 800 milliárd forintos többlet adóbevételt hozhat a költségvetés számára.

A mobilszolgáltató bejelentette, hogy az iparág számos szereplőjével, valamint több hazai szereplőjével összefogásban a következő hónapokban hat területen összesen 16 kísérleti projektbe kezd, amelyekkel a mobilinternetes kommunikációban rejlő lehetőségeket szeretnék feltárni.

A Telenor által elindított Digitális Magyarország kezdeményezés keretében hat fő területre fognak összpontosítani, ezek a távgyógyászat, e-logisztika, automatikus távleolvasás, e-kormányzat, e-learning és e-mezőgazdaság. Anders Jensen kérdésünkre elmondta: az első konkrét projektről néhány héten belül fognak beszámolni.
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.