A mobilszolgáltató a története legnehezebb hónapjain van túl: kétszáz fővel csökkentette a létszámát, és összesen mintegy 3 milliárd forinttal, 50 milliárd forintra csökkenti idén a működtetési költségeket - jelentette ki csütörtöki tájékoztatóján Anders Jensen, a Pannon vezérigazgatója, aki az idén stagnáló bevételekre, 2011-ben azonban már újból növekedésre számít. Hozzátette: a megtakarított összeget új - elsősorban az adatszolgáltatással, gépek közötti adatkapcsolattal összefüggő - területeken, újfajta megközelítéssel akarják befektetni.
A váltás kapcsán a tulajdonos úgy döntött, hogy a Pannon felveszi a Telenor nevet. A váltás a következő 3 hónapban zajlik majd le. Ennek pontos költségét a vezérigazgató nem tudta pontosan megmondani, de hangsúlyozta, hogy a megtakarítások nagyrészt fedezik ezt. A névváltással a Pannon 3,6 millió ügyfelét összekapcsolják a világ hatodik legnagyobb mobilszolgáltatójának számító Telenor 13 európai és ázsiai országban található 174 millió ügyfelével - hangsúlyozta Anders Jensen.
Kísérleti projekteket indítanak | A Pannon vezérigazgatója a tájékoztatón ismertetett egy gazdasági tanulmányt: a Boston Consulting Group felmérése szerint az internetezés – nagyrészt a mobil szélessávú technológiának köszönhető – terjedése nyomán 2020-ra mintegy 5,7 millió előfizető, azaz a háztartások 91 és a cégek 96 százaléka rendelkezik majd internet-hozzáféréssel, amelyek 54 százaléka vezeték nélküli technológia lesz majd. A digitális szektor egy évtized múlva a GDP 5,9 százalékát adhatja majd, 88 ezer új munkahelyet, illetve 44 ezer új vállalkozást teremthet, és mintegy 800 milliárd forintos többlet adóbevételt hozhat a költségvetés számára.
A mobilszolgáltató bejelentette, hogy az iparág számos szereplőjével, valamint több hazai szereplőjével összefogásban a következő hónapokban hat területen összesen 16 kísérleti projektbe kezd, amelyekkel a mobilinternetes kommunikációban rejlő lehetőségeket szeretnék feltárni.
A Telenor által elindított Digitális Magyarország kezdeményezés keretében hat fő területre fognak összpontosítani, ezek a távgyógyászat, e-logisztika, automatikus távleolvasás, e-kormányzat, e-learning és e-mezőgazdaság. Anders Jensen kérdésünkre elmondta: az első konkrét projektről néhány héten belül fognak beszámolni.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak