Ma jelentették be hivatalosan a tavaly megjelent Galaxy S utódját, amely kisebb ráncfelvarrástól eltekintve megtartotta elődje kinézetét, ám belső tuningból kapott bőven.

A csúcskategóriát jelentő Galaxy S II mellé a Samsung kiadja a tavalyi első generációs modell frissített változatát is, amely a mostani nagy testvérnél barátságosabb áron, ám a tavalyi modellnél erősebb funkciókkal érkezik. Kívülről még nem sok változás lesz észrevehető: az előlap kijelző körüli része világosabb tónusú az új Galaxy S-en, valamint a hátlap is különbözik, de minden más tekintetben (a kijelző vagy maga a készülék méretei) ugyanúgy néz ki, mint elődje. A külalak sokak tetszését nyerte el korábban, talán ezért is maradtak ennél a formánál, e tekintetben csak annyi változott, hogy a korábbi fekete és fehér színek mellett új színváltozatok is várhatók.

Belső tuning Az új eszközt nagyobb teljesítményű processzorral látták el. Elődjében még 1 GHz-es órajelű chip ketyegett, de a 2011-es változat 1,4 GHz-es processzort kapott. A tavalyi kiadású készülék a tesztfázisban az izmosabb alkalmazások futtatásakor még néha képes volt lelassulni vagy akadozni, ám az új processzorral várhatóan minden alkalmazás szépen, zökkenőmentesen fut majd. A gyorsabb hardvernek köszönhetően a készülék HSPA+ kompatibilis, így akár 14,4 Mbps-os letöltési sebesség is elérhető azokon a hálózatokon, amelyek ezt támogatják.

Gingerbread és multitouch A készülék szoftveres motorját is korszerűsítették. Az új változatban már Gingerbread (Android 2.3) operációs rendszer található. A továbbfejlesztett felhasználói felület egyik fő fókusza, a multi-touch támogatásnak köszönhetően, a könnyebb szövegbevitel: lehetőség lesz például arra, hogy egyik ujjunkkal folyamatosan nyomva tartsuk a shift gombot, míg egy másik ujjunkkal a szöveget gépeljük. Az akkumulátor kapacitását is megnövelték 1500mAh-ről 1650mAh-re, ami talán már képes lesz biztosítani az egy napnál hosszabb használati időt.

Az új Samsung Galaxy S Plust már július hónapban szállítani kezdik: elsőként a szolgáltatókon keresztül lesz kapható, a kártyafüggetlen verzió pedig augusztusban lesz elérhető. A szolgáltatói árakról még nincs pontos információ, de a kártyafüggetlen verzióra körülbelül 100 ezer forintos árcédulára lehet számítani.

Másfél másodpercenként vesznek Galaxy S II-t
Droidlesen: Samsung Galaxy S teszt
A Samsung nem mond le a Badáról

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.