A csúcskategóriát jelentő Galaxy S II mellé a Samsung kiadja a tavalyi első generációs modell frissített változatát is, amely a mostani nagy testvérnél barátságosabb áron, ám a tavalyi modellnél erősebb funkciókkal érkezik. Kívülről még nem sok változás lesz észrevehető: az előlap kijelző körüli része világosabb tónusú az új Galaxy S-en, valamint a hátlap is különbözik, de minden más tekintetben (a kijelző vagy maga a készülék méretei) ugyanúgy néz ki, mint elődje. A külalak sokak tetszését nyerte el korábban, talán ezért is maradtak ennél a formánál, e tekintetben csak annyi változott, hogy a korábbi fekete és fehér színek mellett új színváltozatok is várhatók.
Belső tuning ■ Az új eszközt nagyobb teljesítményű processzorral látták el. Elődjében még 1 GHz-es órajelű chip ketyegett, de a 2011-es változat 1,4 GHz-es processzort kapott. A tavalyi kiadású készülék a tesztfázisban az izmosabb alkalmazások futtatásakor még néha képes volt lelassulni vagy akadozni, ám az új processzorral várhatóan minden alkalmazás szépen, zökkenőmentesen fut majd. A gyorsabb hardvernek köszönhetően a készülék HSPA+ kompatibilis, így akár 14,4 Mbps-os letöltési sebesség is elérhető azokon a hálózatokon, amelyek ezt támogatják.
Gingerbread és multitouch ■ A készülék szoftveres motorját is korszerűsítették. Az új változatban már Gingerbread (Android 2.3) operációs rendszer található. A továbbfejlesztett felhasználói felület egyik fő fókusza, a multi-touch támogatásnak köszönhetően, a könnyebb szövegbevitel: lehetőség lesz például arra, hogy egyik ujjunkkal folyamatosan nyomva tartsuk a shift gombot, míg egy másik ujjunkkal a szöveget gépeljük. Az akkumulátor kapacitását is megnövelték 1500mAh-ről 1650mAh-re, ami talán már képes lesz biztosítani az egy napnál hosszabb használati időt.
Az új Samsung Galaxy S Plust már július hónapban szállítani kezdik: elsőként a szolgáltatókon keresztül lesz kapható, a kártyafüggetlen verzió pedig augusztusban lesz elérhető. A szolgáltatói árakról még nincs pontos információ, de a kártyafüggetlen verzióra körülbelül 100 ezer forintos árcédulára lehet számítani.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak