Saját okostelefonjain októbertől alapból elérhetővé teszi ChatON nevű üzenetküldő megoldását a Samsung - kérdés, hogy jókor, jó trendet lovagolnak-e meg ezzel.
Bár még mindig zajlik az
Apple-Samsung pereskedés, ahol már szó volt a dél-koreai gyártó tableteinek európai betitásától kezdve a teljes androido okostelefon-portfólió értékesítésének leállításáig, a Samsung a háttérben töretlenül folytatja a fejlesztéseket, hogy magához csábíthassa a felhasználókat.
Mindenki cseveg ■ A ChatON különlegessége a bejelentés alapján az lesz, hogy igazi svájcibicskaként szövegek, képek, hangok és videók mellett akár kézírás formájában is üzenhetünk. Az alkalmazás egyrészt felkerül minden Samsung okostelefonra, tehát a gyártó saját Bada operációs rendszerét és az Androidot futtatókra is. Ezen kívül letölthető lesz az Android Marketről, de a megjelenés után nem sokkal a gyártó iPhone-ra és BlackBerryre is megígérte a portolást. A ChatON első körben 120 országban, 62 nyelven érkezik 2011 októberében.
A csevegő- és üzenetküldő alkalmazások készítése ismét divatos lett, mivel a csak szövegformátummal megbirkózó SMS helyett a mobilnet-használat fejlődésével minden lehetőség adott ahhoz, hogy multifunkcióssá váljon az eddigi 160 karakteres pötyögés. A szolgáltatók ugyan az SMS szolgáltatás díját tekintve némi forgalomcsökkenést kénytelenek elkönyvelni az új megoldások térnyerése következtében, de a mobil adatforgalomért beszedett plusz valamelyest visszabillentheti a mérleg nyelvét.
Sok a szöveg ■ Az egyetlen rizikós körülmény pont az, hogy manapság egyre telítettebb a mobilos üzenetküldő-kínálat. Az Apple saját iMessage szolgáltatása ugyan valószínűleg szintén csak ősszel debütál, ám a Google Talk már telefonokon is nagy népszerűségre tett szert, a BlackBerry felhasználók pedig a BlackBerry Messenger (BBM) használatát preferálják.
Egyes elemzők szerint a Samsung megoldása ígéretesen indulhat, mivel az új készülékekben alapértelmezettként megkapják a felhasználók. Az viszont kérdéses, hogy további letöltőket mennyire vonz majd a szolgáltatás, amelynek használatba vételéhez új felhasználói fiókot kell majd létrehozni. A Google Talk ezzel szemben a meglévő Gmail fiókot használja, az iMessenger pedig az iTunes-szal lesz összekötve, így ezekhez nem kell egy sokadik accountot regisztrálni és fenntartani, amely sokak számára macerás vagy épp biztonsági szempontból rizikós.