Saját okostelefonjain októbertől alapból elérhetővé teszi ChatON nevű üzenetküldő megoldását a Samsung - kérdés, hogy jókor, jó trendet lovagolnak-e meg ezzel.
Bár még mindig zajlik az Apple-Samsung pereskedés, ahol már szó volt a dél-koreai gyártó tableteinek európai betitásától kezdve a teljes androido okostelefon-portfólió értékesítésének leállításáig, a Samsung a háttérben töretlenül folytatja a fejlesztéseket, hogy magához csábíthassa a felhasználókat.

Mindenki cseveg A ChatON különlegessége a bejelentés alapján az lesz, hogy igazi svájcibicskaként szövegek, képek, hangok és videók mellett akár kézírás formájában is üzenhetünk. Az alkalmazás egyrészt felkerül minden Samsung okostelefonra, tehát a gyártó saját Bada operációs rendszerét és az Androidot futtatókra is. Ezen kívül letölthető lesz az Android Marketről, de a megjelenés után nem sokkal a gyártó iPhone-ra és BlackBerryre is megígérte a portolást. A ChatON első körben 120 országban, 62 nyelven érkezik 2011 októberében.


A csevegő- és üzenetküldő alkalmazások készítése ismét divatos lett, mivel a csak szövegformátummal megbirkózó SMS helyett a mobilnet-használat fejlődésével minden lehetőség adott ahhoz, hogy multifunkcióssá váljon az eddigi 160 karakteres pötyögés. A szolgáltatók ugyan az SMS szolgáltatás díját tekintve némi forgalomcsökkenést kénytelenek elkönyvelni az új megoldások térnyerése következtében, de a mobil adatforgalomért beszedett plusz valamelyest visszabillentheti a mérleg nyelvét.

Sok a szöveg Az egyetlen rizikós körülmény pont az, hogy manapság egyre telítettebb a mobilos üzenetküldő-kínálat. Az Apple saját iMessage szolgáltatása ugyan valószínűleg szintén csak ősszel debütál, ám a Google Talk már telefonokon is nagy népszerűségre tett szert, a BlackBerry felhasználók pedig a BlackBerry Messenger (BBM) használatát preferálják.

Egyes elemzők szerint a Samsung megoldása ígéretesen indulhat, mivel az új készülékekben alapértelmezettként megkapják a felhasználók. Az viszont kérdéses, hogy további letöltőket mennyire vonz majd a szolgáltatás, amelynek használatba vételéhez új felhasználói fiókot kell majd létrehozni. A Google Talk ezzel szemben a meglévő Gmail fiókot használja, az iMessenger pedig az iTunes-szal lesz összekötve, így ezekhez nem kell egy sokadik accountot regisztrálni és fenntartani, amely sokak számára macerás vagy épp biztonsági szempontból rizikós.

Nem kell tartani a Samsung Galaxy mobilok eltűnésétől
Nagy szám! Az iPhone átvette a vezetést az okostelefon-piacon
Így beszélhetünk a számítógéphez [infografika]

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.