Az N8 után az üzleti felhasználókat célozza meg a Symbian^3-at futtató E7, amely a korábbi kommunikátor termékvonal utódjaként mutatkozott be. Magyarországra április 11-én érkeznek meg.
Első látásra szétcsúsztatható, fizikai billentyűzettel felturbózott
Nokia N8-nak tűnik a sajtótájékoztatón bemutatott E7 okostelefon. A 360x640 képpont felbontású, 4 hüvelykes AMOLED kijelzővel rendelkező felső rész félig felcsúsztatható, alatta pedig egy teljes értékű QWERTY-billentyűzet található. A hardveres belbecs szinte teljesen megegyezik az N8-cal, az egyébként is döcögős Symbian^3-ra viszont már erősen ráborul a Windows Phone 7 árnyéka.
Üzletre hangolva ■ Mivel a Microsoft-partnerség az előrejelzések szerint a februári bejelentéstől kezdve legalább egy évet vesz igénybe, a Nokia egyelőre kitart a Symbian^3 alapú készülékek megjelentetése mellett. Az operációs rendszer E7-en kipróbált változata azonban ugyanazokat a gyerekbetegségeket mutatta, mint amit az N8 esetében is kénytelenek voltunk megszokni, a hálózati kapcsolatok kezelésének furcsaságai mellett a kezelőfelület is jóval bonyolultabb és porosabb érzetet kelt a gombamód szaporodó iOS- vagy Android-alapú készülékek tudása és "felhasználási érzete" mellett.
Bár az E7 "még" a Symbian zászlóshajója, a Microsoft képviselője már itt is segített annak bemutatásában, hogy a redmondi vállalat milyen eszközökkel segíti a telefon tulajdonosainak a vállalati használatot: a Mail for Exchange levelezőkliens és az Office dokumentumok teljes szerkeszthetősége mellett a biztonságos kapcsolódást lehetővé tevő VPN lehetőséget is kiemelték.
Maga a készülék az N8-ban is használt 680 megahertzes processzorra épül, amely a versenytársak egy gigahertzesnél is nagyobb, többmagos csodáinál szerényebb ugyan, de a kisebb hardverigényű Symbian számára elegendő. Az E7-ben 256 megabájtos operatív memória és 1 gigabájt ROM dolgozik, háttértára pedig 16 gigabájtos. Az N8-cal ellentétben itt nem kapunk SD-bővítőhelyet, viszont átalakító segítségével hagyományos pendrive-okat csatlakoztathatunk a telefonhoz.
Hazai pálya ■ Az április 11-i hazai startot több magyar alkalmazás segít felvezetni: külön app alapú olvasót kapott az Index és a Portfolio.hu, egy innovatív felületen akár azonnali tranzakcióra is lehetőség nyílik a Tőzsdézz.hu alkalmazásával, utazásaink megtervezésében segít a Budavár Tours látványos megoldása, a Bookline pedig egy (saját bevallásuk szerint unalmas meetingek alatt is használható) kereső- és rendelési felületet kínáló appot mutatott be.