Természetesen a két Google-féle operációs rendszer házasságára nem a napokban kerül sor, ám Eric Schmidt szerint a két rendszer egyfelé halad, és valamikor a jövőben valóban közös megoldássá válhat.
A Google mobil operációs rendszereinek fejlődése a konvergencia felé halad - hangsúlyozta Eric Schmidt. A vállalat közelmúltban lemondott egykori vezérigazgatója, aki továbbra is az igazgatótanács tagja, a Google két mobilos rendszerének jövőjéről beszélt a Mobile World Congressen.

Egy ideig még külön utakon A jelen helyzet egyelőre az, hogy míg az Android család főként az érintőképernyős eszközökre céloz, a hamarosan hivatalosan is megjelenő Chrome OS a hagyományos, billentyűzettel vezérelt eszközökön, például netbookokon lesz elérhető. Ez azonban nem lesz mindig így.


Eric Schmidt barcelonai előadása közben

"Nagy erőfeszítésekkel dolgozunk azon, hogy ezeket a technológiákat a lehető leghelyesebben ötvözhessük" - válaszolta Schmidt egy résztvevő jövőre vonatkozó kérdésére. "Azt viszont már jó ideje megtanultam, hogy nem szabad erőltetni olyan technológiák összeolvasztását, amelyek még nem állnak készen erre, meg kell várni, míg önmagukban is elérnek erre a pontra" - folytatta.

Süti I-vel, mi az? Az összeolvadás azonban sokkal hamarabb elkövetkezik a jelenlegi két legfrissebb Android platform, a mobilos Gingerbread és a tabletekre optimalizált Honeycomb esetében. A vezető elmondása szerint e két platform egyaránt alapul szolgál a következő Android verzió számára, mindkét rendszer legfontosabb funkciói fejlődnek tovább egyetlen platformban.

Egyébként, mivel eddig a "süteményes" megnevezésekben az ABC betűit követték, az új változat neve I-vel kezdődik majd, és szintén valamilyen édesség lesz, lehet fellapozni az angol nyelvű szakácskönyveket...

Az Android vállalati felhasználását erőltetik a szállítók
Droidok, táblák, újdonságok: Mobile World Congress, 1. nap
Már az Android a legnagyobb hal a medencében

Sok droid között elvész a júzer Schmidt kitért arra a kérdéskörre is, amellyel kapcsolatban sokan kritizálják a Google mobilos stratégiáját: az egységes, folyamatosan minden készülékre azonnal frissülő iOS-szel szemben az androidos készülékeken manapság mindenféle verzió megtalálható az 1.6-ostól a 2.3-asig, amely elbizonytalanítja a vásárlóközönséget és kompatibilitási problémákat okoz.

Eric Schmidt szerint folyamatosan egyeztetnek a mobilgyártókkal azzal kapcsolatban, hogy minél előbb frissítsék saját készülékeiket a jelenlegi legfrissebb rendszerre, tehát a Gingerbreadre. Ehhez különféle segédleteket is kiadnak számukra, és a számítások szerint a gyártók döntő része 1-2 hónapon belül már egységesen a legfissebb Android verziót kínálja a telefonokon.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.