A tajvani okostelefon-gyártótól az elemzők és maga a vállalat is jó negyedéves eredményeket vártak, a valós számok azonban messze felülmúlták a jóslatokat.
Nyilvánosságra hozta második negyedéves eredményeit a HTC: a számok ismeretében úgy tűnik, jó lóra tettek azzal, hogy egyre nagyobb hangsúlyt helyeztek át az Androidos telefonokra. Az elemzői elvárások 1,6 milliárd dolláros bevételekről szóltak, ám a "mutató" végül 1,88 milliárdnál állt meg. Bár önmagában ez is impresszív, az előző év hasonló időszakához viszonyított profit is jelentősen megnőtt: 33 százalékos plusszal, 268 millió dollár nyereséggel zárták az április elsejétől június utolsó napjáig tartó időszakot.

Andro-időket élünk | A kiemelkedően pozitív eredmények mellé természetesen megfelelően bizakodó kiejelentések és előretekintések is járnak: a HTC közleményeiben többek között az is szerepel, hogy segítségükkel az Android platform 2013-ig átveszi a vezetést a világszerte első helyen álló iPhone operációs rendszertől.

Persze több elemző is arra figyelmeztet, hogy a mostani időszak után semmiképpen nem lesz ilyen könnyű dolga a HTC-nek az erős ütem fenntartásában, hiszen mind a teljes okostelefon-piac, mind pedig ezen belül az Androidos készülékek köre jelentősen bővülni fog.

Most jön a neheze | A legnagyobb gyártók többségétől a második félévben várható jó néhány újdonság, és az Androidos készülékek köre is gyors ütemben bővül, tehát erősebb konkurenciaharcra és szélesebb Android-ellátottságra kell felkészülnie a tajvani gyártónak. Míg az idei sikerek hátterében sokat számított, hogy időben váltottak az egyre gyengülő fontosságú mobil Windowsról, az Androidos versenytársak bővülésével minden bizonnyal lassul majd a HTC pénzügyi vágtája is.

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.