A szétcsúsztatható kialakítású, fizikai QWERTY billentyűzetes modell egyelőre nem létezik, de sokak szerint sikeres lenne.
Hirdetés
 
A BlackBerry, illetve az általa gyártott termékek legalább annyi pletykát és híresztelést generálnak, mint a piacvezető cégek. Az elmúlt napokban hardveres és szoftveres területen is több érdekes hír látott napvilágot, amiket most egy kis csokorba szedünk azon olvasóink kedvéért, akik még mindig (joggal) bíznak abban, hogy a BlackBerry neve hamarosan ismét teljes dicsőségében fog csillogni. 

Családi portré  Arról már korábban is ejtettünk szót, hogy várható egy nagyobb kijelzőjű BlackBerry érkezése, ami eddig A10 néven létezett a köztudatban. Most már azt is tudjuk, hogy az új családtagot Z30-nak fogják hívni, viszont olyan hatalmas változásokat nem fog hozni az eddigiekhez képest. A legfontosabb újdonság annyiban kimerül, hogy az Z30 5 colos, 720p felbontású, OLED panellel fog rendelkezni, kétmagos processzor dolgozik majd benne, kinézetében pedig szinte megegyezik a Z10-el. A legutóbb kiszivárgott fotót most mis közöljük, így össze lehet hasonlítani, hogy a Z30 hogyan viszonyul a baloldalon lévő Z10-hez és a jobbra látható Q5-höz képest.

Együtt a cslád: közében a Z30, balra a Z10, jobbra a Q5
(a kép nagyítható)

Nyári frissítő BB hírkoktélunk második része a Messengerrel kapcsolatos, hiszen egyre több jele mutatkozik annak, hogy még a nyáron megjelenik az üzenetküldő alkalmazás androidos verziója. Az már nyílt titok, hogy a BBM-ből platformokon átívelő kommunikációs csatornát faragna a gyártó, az viszont meglepő fordulatnak mondható, hogy első körben kizárólag a Samsung Galaxy mobiljain jelenne meg az alkalmazás. A dolog pikantériája az, hogy a ChatON személyében a koreaiaknak már van saját üzenő alkalmazásuk, ennek ellenére a megállapodás szinte biztosra vehető. A lépés egyértelműen csak használhat a BlackBerry-nek, hiszen a BBM-et használók is be lesznek kötve a többi oprendszerbe, és így csapásra milliókkal növekedhet a mostani 50-60 millió felhasználói tábor.

Egy koncepció, aminek sokan örülnének 
(a kép nagyítható)

Végül fantáziáljunk egy kicsit, hiszen az nem kerül semmibe. Aki visszasírja azokat az időket, amikor a gyártók szégyentelenül variálták a szétcsúsztatható mobilokat a QWERTY billentyűzetekkel, amikor még nem volt feltétel az érintőképernyő, és a minél színesebb kezelőfelület, nos, azokra az időkre emlékeztet a Z15 néven futó BlackBerry készülék. Senkiben sem akarunk vérmes reményeket táplálni, hiszen ezek a fotók csak egy lelkes rajongó koncepciójából származnak, de érdemes eljátszani a gondolattal, hogy mi lenne, ha...

Lebukott a BlackBerry csúcsmobilja
BlackBerry Z10 teszt: vegytiszta mobilitás
BlackBerry: az igazi nagy dobás még hátravan 

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.