Összesítve tízmillió órányi teszt áll a Microsoft új mobil operációs rendszere mögött, amely mától véglegessé nyilváníttatott: most a telefongyártókon a sor. A végeredményt már októberben kipróbálhatjuk.
A Microsoft hivatalosan is megerősítette, hogy immár kész a Windows Phone 7 operációs rendszer végleges változata. Az 1.0 verziószámú rendszert mostantól telepíthetik új készülékeikre a hardvergyártók.

A mű kész, az alkotó nem pihen | A Windows Phone termékcsaládért felelős üzletág alelnöke, Terry Myerson a hivatalos Windows blogon is megerősítette a hírt, és beszámolt a fejlesztés egyes részleteiről is. Mivel az előző mobil Windows kiadásokat folyamatos kritikák övezték, többek között a kevéssé felhasználóbarát működés, a bonyolult funkcionalitás vagy épp hardveres inkompatibilitás miatt, Myerson szerint az új rendszer a legkörültekintőbben tesztelt mobil platform, amit a Microsoft valaha is kiadott.

Tízezernél is több készüléken futottak folyamatos, automatizált tesztek, ezen kívül természetesen megannyi "emberi" tesztelő foglalkozott főállásban az új Windowst futtató készülékek próbálgatásával. Az így kikalkulált teljes tesztidőszak nem kevesebb, mint tízmillió munkaórát tett ki. Myerson kiemelte, hogy a júliusban kiadott technikai előnézeti stádium után még nagyon sokféle olyan változtatást, javítást eszközöltek a rendszerben, amelyeket a Microsoftnál tevékenykedő belső, vagy hardvergyártóknál dolgozó külső tesztelők javasoltak.

Az öreg kontinens előnyben | A Windows Phone 7-re nagy csata vár: az iOS és az Android hangos csatája, az üzleti felhasználók körében stabilan jelen levő BlackBerry OS, valamint az utolsó szalmaszálba kapaszkodó, ám agresszívnek tűnő új Symbian mellett kell bizonyítania. Hogy ez mennyire sikerül, azt egy-másfél hónapon belül megtudhatjuk, legalábbis "ideát", Európában. Nagy meglepetésre ugyanis a Windows Phone 7 alapú eszközök az általános gyakorlattal ellentétben Európában jelennek meg hamarabb: az óceánon innen már októberben, míg az Egyesült Államokban csak novemberben indul hivatalosan a készülékek árusítása.

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.