Szegény embert még az ág is húzza: hiába a nagy igyekezet, hogy a folyamatosan teret vesztő mobilóriás újra lendületbe jöjjön, újabb porszem csúszott a gépezetbe. A megváltónak szánt N8 okostelefon a tervekkel ellentétben nem kerül a polcokra szeptemberben.

Alig egy héttel ezelőtt, a Londonban tartott Nokia World rendezvényen büszkélkedett el a világnak a Nokia új csodafegyverével, az N8 okostelefonnal. Akkor még úgy tűnik, tarthatónak gondolták a késő szeptemberi megjelenési dátumot, ám tegnap kiderült, hogy a szoftverfejlesztés területén még lenne mit dolgozni, ezért néhány héttel csúszik a megjelenés.

PR-ről magyarra fordítva | A hivatalos indoklás szerint a még jobb felhasználói élmény kedvéért döntöttek úgy, hogy további időt szánnak a végső finomhangolásra. Magyar fordításban ez nyilván azt jelenti, hogy a fejlesztői csoport vezetőjének most komoly kérdésekre kell felelnie házon belül a határidők betartásával kapcsolatban.

Az eset azért is kellemetlen, mert három év várakozás után a Nokia végre előállt egy telefonnal, amellyel már méltóképpen vehetik fel a versenyt az iPhone-nal és a kategória többi képviselőjével. A telefon legfontosabb fegyvertényeinek egyike a Symbian operációs rendszer legújabb verziója, a Symbian^3, de szintén nagy várakozás előzi meg azt is, milyen lesz a Nokia telefonok között egyedülálló 12,1 megapixeles, Carl Zeiss optikás fényképezőgép, amely 720p HD videók rögzítésére is képes, melyeket a telefon HDMI csatlakozó segítségével képes tévékre és egyéb médialejátszókra is "kiküldeni".

Változási kényszer | A komoly problémákkal küzdő, de még mindig a világ legnagyobb mobilgyártójának számító Nokia szeptember elején vált meg korábbi vezetőjétől, akit legalább részben felelőssé tettek a hanyatlásért. Az új irányító, Stephen Elop a Microsoft üzleti szoftverekért felelős vezetője volt, ami garancia arra, hogy más megközelítéssel áll neki a vállalat rendbe tételének. Egyes híresztelések szerint az sem kizárt, hogy a lépés egyfajta kiteljesítése a Microsoft és a Nokia már most is meglévő partnerségének.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.