A számítógépek billentyűzetének okostelefonos átalakítása manapság még sokak szerint nem az igazi. A Microsoft fejlesztői is így gondolhatják, mivel egy furcsán logikus megoldással próbálkoznak.
A redmondi vállalat a jól ismert termékek újabb változatainak kiadása mellett folyamatosan dolgozik újfajta megoldásokon kutatólaborjaiban. Ezek közül persze nem minden kerül végleges forgalomba, ám vannak közöttük érdekes elgondolások. A Microsoft telefonos rendszereire fókuszáló WMPowerUser szakértői szerint a vállalat egy olyan újfajta virtuális billentyűzetet tesztel, ami végre nem a hagyományos számítógépes kiosztás mobilos leképezése, hanem idomul ahhoz, hogyan használjuk valójában a telefonokat.



Kézenfekvő elrendezés A kiszivárgott képen látható elrendezés furcsa hibrid: a karakterek sorrendje megmaradt a hagyományos billentyűzetek világából, ám az elrendezés és az érintési mód egyfajta logikával tényleg mobilra termett. Egyrészt a teljes billentyűzet elferdült, méghozzá azért, mert a felhasználók nagy része egy kézben tartja az okostelefont, és csupán hüvelykujjával gépel - ez a szög tökéletesen megfelel az egy ujjal "bejárható", kényelmesen elérhető területnek.

A karakterek viszont a régi mobiltelefonokhoz hasonlóan, hármasával csoportosulnak egy gombra: ez meggátolja a félregépeléseket, amelyeket a virtuális billentyűzetek apró karakterein bóklászó ujjak miatt sokan ismerünk. Az értesülések szerint a gépelés módja persze már nem megy vissza a hagyományos mobilok SMS-pötyögéséig, a billentyűzethez tartozó szoftver prediktív szövegbeviteli módszere miatt a legtöbb gombot elég egyszer megnyomni, a szó végére így is összeáll a kívánt szöveg - valahogy úgy, mint a nálunk is bemutatott SnapKeys esetében.

Az új fejlesztés emlékeztet az egykori Natural Keyboard családra

A Microsoft számára nem újdonság az újszerű, ergonómikus billentyűzetek világa, még sokan emlékezhetnek a Natural Keyboard családra, amely egy évtizede a PC-s világban terjedt el - a hullámos forma, a kéztartáshoz igazított elrendezés ebben az esetben a sokat, gyorsan gépelőknek jelenthetett igazi előnyt.

A WMPowerUser szerint a mostani fejlesztés nem marad a fejlesztők tesztgépein, hanem választható opcióként bekerül a Microsoft következő generációs telefonos rendszerébe is: a redmondi vállalat már tavaly is célzott arra, hogy a Windows Mobile 8-ban újfajta beviteli módok lesznek, tehát esélyes, hogy ez, vagy ehhez hasonló is elérhető lesz a rendszerben.

Billentyűzetet növeszthetnek az érintőkijelzők
Félkész sci-fi eszközök a Microsofttól
Láthatatlan billentyűzet támad a QWERTY-re

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.