Az elmúlt hetekben lépte át az egymilliárdos küszöböt a világon eladott okostelefonok száma – 16 évvel a típus megjelenése után. 2016-ban már évente adnak ennyit ezekből az eszközökből.
Már több mint egymilliárd okostelefont értékesítettek világszerte. A milliárdos mérföldkövet az idei harmadik negyedévben érte el a mobilkészülék-ipar, 16 évvel azután, hogy piacra kerültek az első ilyen eszközök – áll az amerikai Strategy Analytics mai jelentésében. Ez egyben azt is jelenti, hogy becslésük szerint a világ népességének már az egyhetede mondhat magáénak sokat tudó mobiltelefont. A piackutató szerint a második milliárdra már nem kell annyi időt várni, ezt három éven belül eléri az ágazat

4 év múlva
évente adnak el 1 milliárd okostelefont, öt év múlva pedig évi 1,7 milliárdot.
Mitől okos?
A megállapítások egy része vitatható, hiszen a szakmában arról sincs egyértelmű konszenzus, hogy mi számít valóban okostelefonnak. Az egyik szakértői tábor szerint csak az Apple első telefonjának a piacra dobásától számíthatjuk az okostelefonokat, ami éppen öt éve volt. Mások szerint viszont már ebbe a kategóriába tartoztak a Nokia Symbian operációs rendszerű csúcskészülékei is, noha azokon csak korlátozott számú alkalmazás volt elérhető, ráadásul előre telepített formában. A Strategy Analytics felmérésében a Nokia Communicator 1996-os megjelenését tartja az okostelefonok születési évének. Tehát az 1 milliárd eladott okostelefon is onnan számolandó.

Nagy szám! A mobilok lassan túlnépesedik az emberiséget
Mappák a zsebben: munkában az okostelefon

Milliárdokban számolnak Egy biztos, ennek a piacnak mindenki óriási bővülést jósol: 2016-ra várhatóan évi egymilliárd smartphone-t értékesítenek, egy évre rá pedig már évi 1,7 milliárdos értékesítést jósolnak egyes piacelemzők. Még akkor is impozáns növekedés ez, ha figyelembe vesszük, hogy egy éve is 450 millió ilyen készülék talált gazdára.

Magyarországon a mobiltelefongyártók idei készleteinek átlagosan a 45 százaléka okostelefon, a márkák között magasan vezet a Samsung, őt követi a Nokia, illetve az Apple – tudta meg a Bitport Hitter Lénárdtól, az IDC elemzőjétől. Az idei második félévet főként az iPhone 5 hajtja. A legújabb alma logójú telefonból a harmadik és a negyedik negyedévben egyenként 70-80 ezres eladás várható, szemben az első félévben eladott nagyjából 50 ezerrel.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.