A mobil technológiák szerte a világon gyors ütemben terjednek a munka világában is. Egy friss tanulmány azt az érzékeny kérdést villantja meg, hogyan változik az emberek hozzáállása a munkához.
A dolgozók 80 százaléka nem hagyja abba a munkát az irodából kilépve - összegzi a legújabb trendet az OnePoll és a Good Technology legújabb, az Egyesült Államokban végzett felmérése. Ez ráadásul ahelyett, hogy az általános munkaidőt változatlanul hagyva csupán a munkavégzés helyét változtatná, egyfajta önkéntes túlórát eredményez. A megkérdezettek szokásait összegezve kiderül, hogy egy év alatt átlagosan másfél hónapnyit túlórázik azáltal, hogy reggel vagy épp este otthonról is benéz a munkahelyi postafiókba, ellenőriz munkafolyamatokat vagy más módon foglalkozik céges tevékenységekkel.

Az infografikán kiemelt adatok mellett az is kiderül, hogy az önkéntesség felemás, sok esetben kényszeres. A dolgozók ugyanis gyakran úgy érzik, hártányba kerülnek, lemaradnak, vagy egyszerűen nem felelnek meg a megváltozott elvárásoknak akkor, ha munkaidőn kívül nem figyelnek fél szemmel is a munkára. A legérdekesebb, hogy a válaszadóknak csupán negyede jelezte, hogy az otthoni túlórák miatt viták, nézeteltérések alakulnak ki házastársukkal - talán azért, mert ilyenkor a partnerek a hálószobában szintén a céges levelezést böngészik?



Kapcsolódó infografikák:
Nem csak a Facebook eszi meg a munkaidőt
A munka mobilon érkezik
A vállalatok nem félnek a mobil eszközöktől

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.