A mobil technológiák szerte a világon gyors ütemben terjednek a munka világában is. Egy friss tanulmány azt az érzékeny kérdést villantja meg, hogyan változik az emberek hozzáállása a munkához.
A dolgozók 80 százaléka nem hagyja abba a munkát az irodából kilépve - összegzi a legújabb trendet az OnePoll és a Good Technology legújabb, az Egyesült Államokban végzett felmérése. Ez ráadásul ahelyett, hogy az általános munkaidőt változatlanul hagyva csupán a munkavégzés helyét változtatná, egyfajta önkéntes túlórát eredményez. A megkérdezettek szokásait összegezve kiderül, hogy egy év alatt átlagosan másfél hónapnyit túlórázik azáltal, hogy reggel vagy épp este otthonról is benéz a munkahelyi postafiókba, ellenőriz munkafolyamatokat vagy más módon foglalkozik céges tevékenységekkel.
Az infografikán kiemelt adatok mellett az is kiderül, hogy az önkéntesség felemás, sok esetben kényszeres. A dolgozók ugyanis gyakran úgy érzik, hártányba kerülnek, lemaradnak, vagy egyszerűen nem felelnek meg a megváltozott elvárásoknak akkor, ha munkaidőn kívül nem figyelnek fél szemmel is a munkára. A legérdekesebb, hogy a válaszadóknak csupán negyede jelezte, hogy az otthoni túlórák miatt viták, nézeteltérések alakulnak ki házastársukkal - talán azért, mert ilyenkor a partnerek a hálószobában szintén a céges levelezést böngészik?