A HP SlateBook x2 Androidra, a Split x2 a Windows 8 teljes értékű verziójára épül.
Ez egész hibrid PC sztori az Asus-nak köszönhető, amit megköszönhetnek egyrészt a vásárlók, hiszen így izgalmas, több módon igénybe vehető gépeket kapunk. Másrészt hálás lehet a PC ipar, mert ezek a tekerhető, fel- és lecsatolható, hajtogatható készülékek kiutat mutathatnak a hagyományos PC-k válságából. A HP számára a terület nem új, hiszen jelenleg is piacon van az Envy x2, amelynek egy mozdulattal leválasztható a kijelzője és így egy Windows 8-cas táblagépként használható (hamarosan jövünk a tesztjével). 

Androidra hangolva  A jelek szerint ez a vonal bejöhetett a HP-nak, mivel egyszerre két, hasonló szerkezetű géppel jelentkezett, némileg visszavéve az Envy x2 luxus szintű fémborításából, sokat spórolva így a költségeken és végső soron az áron. Elsőként essen szó a SlateBook x2-ről, ami Android 4.2.2-vel érkezik majd valamikor augusztusban és az Nvidia négymagos, Tegra 4 processzora dolgozik benne. A kijelző méretével a HP inkább az átlag androidos tabletek paneljeihez igazodott, ennek megfelelően egy 10,2 colos, 1920 × 1200 képpont felbontású IPS megjelenítőt kapott a gép, ami várhatóan nagy betekintési szöggel és magas fényerővel fogja kiszolgálni a használóját.
 

HP SlateBook x2 (a kép nagyítható)

A SlateBook x2 16 GB (microSD-vel bővíthető) háttértárat kapott, amihez 2 GB RAM társul. A dokkolóként (is) funkcionáló billentyűzet szállítja a csatlakozókat (2 db. USB, SD kártya nyílás, HDMI), illetve ebben rejlik az a plusz akkumulátor, ami képes visszatölteni a már lemerült tabletet. A készülék 479 dollárba kerül, ami tartalmazza a dokkolót/billentyűzetet is; ez átszámítva egy igen kellemes 102 ezer forintos árat jelent, de az adók és az egyéb járulékok után hazánkban biztos, hogy több tízezer forinttal drágább lesz. 

Windows 8 alapokon  A szinte csak a képernyő alján elhelyezett Windows logóról megkülönböztethető Split x2 egy magasabb kategóriát képvisel, már, ami a kijelzőt és az árat illeti. A 800 dolláros (kb. 180 ezer forint) hibrid gép sokkal combosabb hardverrel rendelkezik, amit jól mutat a 7W Core i3 processzor, a 4 GB RAM, valamint az 500 GB-os merevlemez, ami logikusan a billentyűzetben (gépházban) található meg. Ez egyértelmű előrelépés az Envy x2 Atom alapú CPU-jához képet, viszont kijelzőben még nem érték el a full HD felbontást, mivel a Split x2 13,3 colos panelje 1366 × 768 képpont felbontást tud. 

HP Split x2 (a kép nagyítható)

Arról egyelőre nincs információnk, hogy a készülékek jönnek-e Magyarországra és ha igen, mikor, mint ahogy a HP első androidos táblagépének sincs jele itthon. A visszafogott árú, stock Androidot futtató (ilyen egyébként a SlateBook x2 is) Slate 7 az első androidos készülék a HP-tól. Az, hogy nagyjából ugyanazt a kiépítést egyszerre két rendszerrel hozná piacra a HP azt mutatja, hogy még nem döntötte el, hogy melyikre fog jobban fókuszálni, ha egyáltalán tesz majd ilyen megkülönböztetést. A Windows 8-nak mindenesetre jó fog tenni az ehhez hasonló hibrid gépek megjelenése, főleg akkor, ha a gyártók meg tudják találni az ár és a teljesítmény között kényes egyensúlyt.

Androidos táblagéppel kacérkodik a HP 
Bemutatkoztak a HP felhőbarát lézernyomtatói
Notebook- és hibrid-hadsereggel támad az Asus 

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.