Egy vagyont ért a Yahoo számára a 17 éves Jack D'Aloisio mobilos alkalmazása, a Summly.
Jack D'Aloisio története tökéletes sztori: adott egy helyes, félig-meddig még gyerek fejlesztő, akinél minden bejött, ami csak bejöhetett, és pár év alatt milliomos lett belőle. Létrehozott egy alkalmazást, ami annyira sikeressé vált a felhasználók és a befektetők körében, hogy a Yahoo le is csapott rá, és a hírek szerint a vállalat 30 millió dollárt (több mint 7 milliárd forint) fizet ki a Summly-ért. 

15 év és 300 ezer dollár ■ Jack sztorija azért nem a semmiből jött, de még úgy is hihetetlen a történet, ha tudjuk, hogy 2011-ben, 15 évesen kapta első befektetői segítségét, amivel egyértelmű rekordbeállító, hiszen ilyen fiatalon még senki sem kapott ilyen mértékű támogatást technológiai területen. Az 1995-ben, Londonban született srác saját Wikipedia szócikkel rendelkezik, amely arról ír, hogy 9 évesen kapta meg első számítógépét, amelyen filmeket készített, vágott Final Cut Pro segítségével. 

2011-ben elkészítette első iOS-re írt alkalmazását, ami Trimit néven márciusban be is került az App Store-ba, ahol komoly sikereket ért el. Az Apple is felfigyelt az appra, így bekerült az online szoftverbolt „új és figyelemreméltó” szekciójába még ugyanabban az évben júliusban. A Trimit funkciójában hasonlított az utód alkalmazásra: hosszabb szövegek 1000, 500, vagy 140 karakteres, de értelmes rövidítésére volt képes.



Jack D'Aloisio és aSummly

Celebsegítség 
A kiemelés és sok–sok letöltés után egy hongkongi milliárdos és kockázati tőkebefektető (Li Ka-shing) lökött Jack szekerén egy jókorát, ugyanis 300 000 dollárt pumpált a projektbe, így a pénz segítségével, illetve a Trimit kapcsán felmerült kritikák és javaslatok megfogadása után Jack teljesen újraírta az alkalmazást. Ekkor született meg a Summly, ami nagyjából ugyanazt tudta, mint elődje, de már sokkal szebb és intuitívabb felülettel. A történet ekkor vett igazán lendületet, mivel a Summly tarolt az App Store-ban, rövid időn belül 200 ezren töltötték le, 2012 novemberében pedig további 1 millió dollárt folyt be az olyan ismert személyeknek, művészeknek köszönhetően, mint Yoko Ono, Ashton Kutcher, Stephen Fry, illetve a korábban említett Li Ka-shing

Jack D'Aloisio magyarázata szerint ő is azzal a problémával küszködött, mint a neten tájékozódó emberek milliói: túl sok az információ, és ahhoz kevés idő áll rendelkezésre. Ezért egy olyan algoritmust fejlesztett ki, amely képes a cikkek lényegét megragadni, és maximum 400 karakterben kivonatolni. Ez több mint egy tweet szövege, de jóval kevesebb, mint egy átlagos híré, így pillanatok alatt képbe lehet kerülni a világ történéseivel kapcsolatban. A Summly által generált szöveg olvasható, értelmezhető maradt, mert ahogy a bemutatkozó videóban Stephen Fry fogalmaz: „a Summly nem úgy gondolkodik, mint egy robot, hanem úgy mint te”.


Summly Launch from Summly on Vimeo

Diadalmas finálé  A mai napon lezárult a Summly és Jack D'Aloisio rövid, de mozgalmas történetének első szakasza, mivel a Yahoo bejelentette, hogy megvásárolja a céget, aminek következtében a Summly el is tűnt az App Store-ból. Egyelőre nem lehet tudni, hogy pontosan mi lesz a sorsa, de a cég úgy fogalmaz, hogy hamarosan viszontláthatjuk az alkalmazást, bár nem abban a formában, ahogy eddig, hanem a Yahoo mobilos termékeinek részeként. Az árról nem jelent meg hivatalos információ, a találgatások és a pletykák szerint 30 millió dollárról szól a megállapodás, ami azt jelenti, hogy valószínűleg Jack és a befektetők is igen jól járnak az üzlettel.

70 milliós befektetéshez jutott a magyar cég 
A felhasználók appot akarnak, de gyorsat
Kockázatitőke-alapot indítanak a Telekom ex-főnökei

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.