A Telenor kezdeményezéseként elindított androidos alkalmazásfejlesztői versenyben már csak tíz ötlet "maradt állva": a Facebookon szavazásra bocsátott Androideák három legnépszerűbbjét meg is valósítják.
Az okostelefonokon egyre több témában bukkannak fel alkalmazások a játékoktól az üzleti megoldásokon át a navigációig, és a megcélzott területek száma szinte végtelen. Ennek ellenére még mindig sokakban előbukkanhat a hiányérzet, ám nem mindenki fejlesztő, ezért az ötletekből gyakran nem lesz semmi. Az Androideák verseny célja nem más, mint lehetőséget adni a legjobb elképzelések megvalósítására.


Ezeket a droidokat keressük A decemberi első szakaszban ötszáznál is több ötletet küldtek be a kreatív felhasználók. Ezek közül január első napjaiban választotta ki a legjobb tizet a szakmai zsüri. Innentől viszont a facebookozók dönthetnek arról, melyik a számukra legszimpatikusabb elgondolás.

Január 24-ig lehet leadni a szavazatokat a kedvenc ötletre az Androideák Facebook oldalán, ahol a top 10 elképzelés részletei is megnézhetők. Ezek között van olyan, amely a nemzetközi, rengeteg alkalmazást tömörítő Android Marketen belül egy magyar gyűjteményt hozna létre, ahol a hazai fejlesztésű, illetve itthon felhasználható appok között böngészhetnének a felhasználók. A listán kerékpárosok navigációját segítő térkép, billentyűkombináció hatására figyelmeztető hangot adó segélykérő szolgáltatás, oktatóprogram is található, és természetesen játék is bekerült a legnépszerűbbek közé.

A három legtöbb szavazatot összegyűjtő alkalmazás ötletgazdája értékes nyereményekhez jut, ami viszont még fontosabb: a Telenor segítségével meg is valósulnak a javaslatok, amelyek a későbbiekben letölthető alkalmazásként is megjelennek az androidos készülékekre.

Megújul az Android Market
A CES nem fogy ki a droidokból
Okostelefon-tippek: merre megyünk ma?

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.