Bár a Microsoft már bejelentette a Skype felvásárlását, az internet-telefonálás úttörője a tulajdonosváltás árnyékában még bevásárol. A cél egy ingyenes, csoportos üzenetküldő megoldást fejlesztő startup, a GroupMe.
A Microsoft-Skype akvizíció egyelőre abban a fázisban van, amikor az ügylet véglegesítéséhez szükséges versenyhivatali jóváhagyásokra kell várni, ám úgy tűnik, a Skype ebben az időszakban is viszonylagos üzleti szabadságot élvez. Legfrissebb bejelentésük szerint megvásárolják a 2010-ben alapított GroupMe-t.

Egy számról sok SMS Az androidos telefonokra, iPhone-ra, BlackBerryre és legújabban Windows Phone 7 alapú készülékekre is elérhető GroupMe működése kifejezetten egyszerű. A kis alkalmazás a csoportos szöveges üzenetek küldését teszi kényelmesebbé különböző csoportok létrehozásával.


Eddig, ha több címzettnek szerettünk volna szöveges üzenetet küldeni, jobb esetben is külön kellett hozzáadnunk mindenkit a listához. Egyes készülékeken pedig erre sem volt lehetőség, legfeljebb ugyanazt az előre megírt sms-t külözgethettük újra meg újra.

A GroupMe-ben létrehozhatunk és eltárolhatunk a meglévő kontaktjainkból összeállított listákat (például "család" vagy "kereskedelmi iroda" néven), és mindegyikhez hozzárendelhetünk egy saját "telefonszámot". Innentől elég erre az egy számra elküldeni az üzenetet, amelyet a lista minden tagja megkap (természetesen óvatosan kell kezelni a lehetőséget, hiszen az sms díja nem egyszer számolódik fel, hanem annyiszor, ahány listatagnak küldtük). A legfrissebb változat konferenciahívást, helyadatok megosztását és fotómegosztást is kínál. Az okostelefonos változat mellett – egyelőre csak az amerikai felhasználóknak – egy teljesen szöveges változat is elérhető "butatelefonokra".

Nagy zabálás: a techvállalatok negyedéves felvásárlásai
Nem kell, hogy rámenjen a gatyánk a külföldi netezésre

Mint a búcsúban A Skype a GroupMe megvásárlásával az IP alapú telefonálás és videókonferencia mellett tovább bővíti a szolgáltatás által kínált lehetőségeket. A GroupMe közleménye szerint viszont a cég alkalmazásai továbbra is elérhetők lesznek különálló formában. Az akvizíció pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra.

A Skype megvásárlására 8,5 milliárd dollárt költő Microsoft a bejelentéskor is úgy nyilatkozott, hogy a szolgáltatást továbbra is szeretné minden létező platformon megtartani és funkcióit különállóan is bővíteni: ebbe a koncepcióba tökéletesen beleillik, hogy "engedélyezték" a Skype számára a bevásárlást.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.