A Microsoft fajsúlyos hétfői termékbejelentését követően számos hír, pletyka és elemzés látott napvilágot. A legfrissebb szerint első körben csak a cég amerikai boltjaiban lehet majd kapni a tabletet.
Magyar idő szerint hétfő éjjel jelentette be a Microsoft, hogy új operációs rendszerére építve saját táblagéppel lép a piacra, váhatóan valamikor az ősz közepén. A több szempontból is reménytelinek tűnő termék azonban még akkor is komoly gondot okozhat a cégnek, ha az sikerrel debütál. Sőt, akkor kezdődnek csak majd a problémák, hiszen a Microsoft ezzel a lépéssel nem csupán az Apple iPad-je, de saját partnerei ellen is frontot nyitott.

Utóbbiak nem csupán évtizedek óta szállítják a PC-ket microsoftos operációs rendszerrel, de éppen most készülnek piacra lépni a Windows 8-ra alapozott saját tabletjeikkel. Így érthetően rosszul viselték, hogy majdhogynem a hivatalos bejelentéssel egy időben értesültek stratégiai partnerük váratlan húzásáról. Többük, így például az Acer már a héten hangos nyilatkozatokkal próbálták bagatellizálni a Surface jelentőségét.



Tabletet venni nem kell félnetek jó lesz  A fentiek fényében nem tűnik légből kapott ötletnek az a stratégia, miszerint a Microsoft nem feltétlenül akar milliószámra eladni új gépéből - legalábbis nem azonnal. A fokozatos bevezetés segíthetne a partnerekkel folytatott egyeztetésben, azok megnyugtatásában és kompromisszumos javaslatok kidolgozásában. Sőt, a kisebb spektrumú piacra lépéssel egy esetleges kudarc esetén is könnyebben mehetne a visszavonulás. Ha nem fogadja a piac kedvezően a terméket, a Microsoft úgy tehet, mintha csak referenciatabletnek gondolta volna a Surface-t, ami csak a többi partner saját megoldásának támogatására készült azzal az ötlettel, hogy kezdeti lökést adnak a rendszer iránti keresletnek.

Piaci stratégiák ide vagy oda, meglehetősen nehéz elképzelni, hogy fog zajlani egy olyan szűk körű bevezetés, mint amiről most lehet hallani. Az információk alapján első körben csak a Microsoft egyesült államokbeli hagyományos üzleteiben és online boltjában lehet majd kapni a táblagépet. Ezzel a modellel már több rekordszintű bevezetést levezényelt a nagy rivális Apple. Azonban ehhez az is hozzátartozik, hogy almás boltból Amerika-szerte közel háromszáz van, mközben a Microsoft mindössze húsz üzletet tart fenn az USA-ban. Ha valóban csak utóbbiakban lehet majd először Surface-t venni, akkor az érdeklődők kezdhetik gyakorolni a sátorállítást és a tömegben való érvényesülés különböző fizikai trükkjeit.

Microsoft Surface: iPad-gyilkos vagy gyors bukás lesz?
A Microsoft kalandjai a hardverek világában
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.