Az NMHH október 20-ról december 8-ra tolta ki a 900 MHz-es frekvencia felhasználásáról szóló árverés jelentkezési határidejét, így döntés már csak jövőre várható az ügyben.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) augusztus 4-én hirdetett kétfordulós nemzetközi árverést a 900 megahertzes frekvenciasávban nyújtható GSM-, IMT/UMTS, WiMAX- vagy LTE-rendszerű rádió-távközlési szolgáltatáshoz kapcsolódó frekvenciahasználati jogosultság megszerzésére, amellyel kapcsolatban a kiírási dokumentációt nettó 40 millió forintért megvásárló szervezeteknek szeptember 27-én tartott szakmai konzultációt.

Az NMHH október 7-i közleménye szerint több érdeklődő is jelezte, hogy az árverésre való jelentkezést megalapozó üzleti terv elkészítéséhez hosszabb felkészülési időre van szüksége. A hatóság ezt követően a határidő meghosszabbítása mellett döntött, amelyet az eredetileg megállapított október 20-ról december 8-ra módosított. Ezzel az eljárás tervezett menetrendje is megváltozott: eredetileg november 22-én hirdettek volna győzteseket, a folyamat lezárását pedig december 12-re tervezték, ami az új feltételek szerint 2012. január 31-re módosult.

Jöhet a negyedik szolgáltató A frekvenciák felosztására vonatkozó keretszabályozás alapján a 900 megahertzhezes frekvenciatartományok értékesítésekor az első fordulóban csak olyan szolgáltató licitálhatott az augusztusi feltételek szerint, amely eddig nem volt jelen a hazai mobilpiacon. Mivel a nyertes 3 darab 1800 MHz-es és 3 darab 2100 MHz-es frekvenciablokk opciós vételére is jogosult, a sikeres első forduló esetén ezzel egy negyedik versenyző jelenhet meg a hazai mobilpiacon.

1,3 millió
hűségkártya lapul a hazai Tesco-vásárlók zsebében. Többek között ezekhez kapcsolódik majd a vállalat a Vodafone-nal közös, ám független stratégiával és árképzéssel működő virtuális mobilszolgáltatója, amely a jövő év elején lép be a hazai piacra.
Ha erre az frekvenciablokkra nem érkezik az állam számára elfogadható ajánlat, akkor az a második fordulóban teljes egészében felosztható lesz a három jelenlegi szolgáltató között. Az 5 megahertz szélességű "A" frekvenciablokk kikiáltási ára nettó 4 milliárd forint. Az 1 megahertz szélességű "B" frekvenciablokkokat egyenként 700 millió forintért, a 0,8 megahertz szélességű "C" frekvenciablokkot 560 millió forintért hirdette meg a kiíró. Amennyiben az első forduló eredménytelenül zárul, a második fordulóban ismét lehet licitálni a frekvenciablokkokra.

Versenyben az állami cégek Az mno.hu értesülése alapján az NMHH szeptember végi konzultációján a jelenlegi mobilszolgáltatók mellett a UPC, a Digi, az Antenna Hungária, egy kínai mobilszolgáltatót képviselő személy és a Central Europe Trust tanácsadó cég vett részt, utóbbi a hazai magánszemélyek tulajdonában lévő BTel képviseletében. A BTel a Magyar Posta és a Magyar Villamos Művek fémjelezte konzorcium tagja lehet.

Indul a T-Mobile 4G hálózatának éles tesztje
NMHH: valóban olcsóbban telefonálhatunk?

Ez az állami szükségletek kielégítése mellett lakossági szolgáltatóként is működhetne, hiszem az NMHH az eredeti kiírást elnöki rendelettel módosítva lehetőséget adott rá, hogy állami vagy az állam által támogatott társaság is részt vegyen az aukción. A hwsw.hu forrásai szerint a Magyar Posta és az MVM akár a BTel nélkül is megfelelhet annak a
pályázati feltételnek, amely előírja a szélessávú piacokon szerzett tapasztalatot, és a hartáridő módosítására is azért került sor, mert a két állami vállalat részvételéről szóló döntés csak nemrégiben született meg.

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.