A Cisco Live konferencián lehetőségünk volt tüzetesebben megvizsgálni és levideózni az egy éve bejelentett, és a napokban végre hivatalosan is útjára induló Cius tabletet.
Ha elsőre megnézzük az eszközt, egy hagyományos, 7 hüvelykes kijelzővel szerelt táblagépet láthatunk, aminek egyetlen meglepő külső ismertetőjegye a jól látható, nagy méretű hangszórópár az elején.

Az 1024x600 képpontos kijelzővel, valamint 1,6 gigahertzes Intel Atom processzorral szerelt eszközt igazából nem is a külső megjelenés, vagy az alapvető műszaki jellemzők teszik különlegessé, és ezt a Cisco is igyekszik hangsúlyozni. A Cius próbálgatása közben valóban beigazolódott a gyártó pozicionálása, mely szerint a hagyományos tablet kategória helyett a Cius inkább egy ultramobil csoportmunka- és kommunikációs eszköz. Az itt leírt tapasztalatok végén megtekinthető az üzleti tabletről készült videónk is, amelyet a Cisco Live 2011 konferencián készítettünk.


Hogy kerül a tablet az asztalra? A Cisco mérnökei alapvetően nem azzal a koncepcióval indultak a Cius fejlesztésének, hogy egy extra felhasználói felületet húznak az Androidra, mint ahogy a HTC tette a Sense-szel vagy a Samsung a TouchWizzel. A Cisco tabletjén magába a 2.2-es Androidba nyúltak bele, és teljesen a kommunikációra és csoportmunkára szabták át magát az operációs rendszert.

A tablet az üzleti felhasználás terén szinte félkarú óriás az asztali dokkoló nélkül, ez varázsolja ugyanis teljes értékű kommunikációs munkaállomássá az eszközt. Hagyományos monitorcsatlakozóval nagy képernyőn is dolgozhatunk, ráadásul USB-csatlakozókon keresztül egeret, billentyűzetet is csatlakoztathatunk, amelyekkel szintén tökéletesen együttműködik az átalakított Droid. Értelmezi a jobb egérgombos kattintást, vagy a különféle speciális billentyűkombinációkat.

A dokkoló hátulján a felsorolt csatlakozók mellett egy gigabites Ethernet port is található, így a tablet WiFi-je helyett közvetlenül a vezetékes vállalati hálózathoz csatlakozhatunk.

Vissza az alapokhoz: Cisco Live 2011 a helyszínről
Hamarosan kapható a Cius tablet
Frissül a tabletes Android

Halló, halló A Cius leglátványosabb felhasználási területe a kommunikáció. A módosított címtárban tárolt kontaktjainkról gyakorlatilag mindent megtudhatunk, így munkatársaink naptárbejegyzéseit, vagy épp velük folytatott beszélgetéseink listáját megnézve dönthetjük el, hogy mikor és hogyan szeretnénk kommunikálni velük. A szöveges chattől az emailen át a telefonhívásig és a videós beszélgetésig mindent pár kattintással, egy helyről indíthatunk, a beszélgetésekbe pedig másokat is bevonhatunk.

Beépített felhő alapú szolgáltatások és virtualizált környezetek segítenek a teljes céges infrastruktúra tabletes használatában: a Citrix vagy a VMware megoldásaival akár windowsos felületen is dolgozhatunk, szerkeszthetjük Word dokumentumainkat, vagy használhatjuk a vállalati rendszereket. Ezek ráadásul a módosított Android alatt is teljesen multitask módban működnek, tehát egy Excel táblázat szerkesztése közben is simán átkapcsolhatunk egy bejövő videóhívásra, vagy valamilyen másik virtualizált felületre.


Augusztusban érkezik Kérdésünkre a termék fejlesztéséért felelős szakemberek elmondták, hogy első körben 12 nyelv lesz választható a speciálisan átalakított operációs rendszer használatakor, ezek között viszont első körben sajnos nincs benne a magyar. Bár a "tabletvilágban" manapság már a táblagépekre szabott Android, a Honeycomb a divat, annak is a 3.2-es, legfissebb változata, a Cius használatakor semmilyen hiányérzetünk nem lehet a 2.2-es droiddal. A rendszerszintű testreszabás miatt a felhasználói felület és a funkciók terén sem érezhető a "nagyra nőtt telefon" effektus, a 7 hüvelykes képernyőt és az összes perifériát tökéletesen használja ki a Cius rendszere.

A Cisco Live alatti bejelentés szerint június utolsó napjától rendelhető a Cius, de természetesen a felhasználási célterület miatt nem érdemes boltok vagy áruházak polcain keresgélni. A tabletet és kiegészítőit a Cisco partnerein keresztül szerezhetik be azok a vállalatok, akik modernizálni szeretnék belső kommunikációs eszközparkjukat.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.