A Samsung továbbra is komolyan gondolja, hogy kövér szeletet hasít ki magának az okostelefonok piacából. A tervek szerint 2012-ben érkeznek a 2 gigahertzes, kétmagos készülékek.
Távol-keleti hírforrások tanúsága szerint a Samsung gőzerővel dolgozik azon, hogy kiemelkedjen a számtalan okostelefon-gyártó közül. Úgy tűnik, nem kell sokat várni arra, hogy a komoly asztali számítogépeknél megszokott számítási kapacitás már a telefonokban is elérhető legyen.


Erős családtag érkezik A dél-koreai gyártó tervei szerint jövőre dobhatják piacra az első, 2 gigahertzes, kétmagos CPU-val szerelt okostelefonokat. Nagy a valószínűsége annak, hogy a processzor a februárban debütált Exynos család új tagja lesz.

A kétmagos processzorok gyártása elvben problémásabb, mint a hasonló erőségű egymagos változaté, ám a Samsung úgy látja, az okostelefonok feladataihoz jobban illeszkedik az előbbi koncepció. A két mag között elosztott számítási feladatok jelentős teljesítménynövekedést eredményeznek, azaz egy 2 gigahertzes CPU valójában egy jóval nagyobb órajelű normál processzor teljesítményét képes hozni.

A Műcsarnokba költözött a Samsung [videó]
Samsung: kétmagos Galaxy S2 és ötvenmilliós tervek

Vegyék, vigyék! Érdekes adalék a hírhez, hogy a Samsungnál a processzorok önálló értékesítése is felmerült. Tehát várhatóan nem csak saját termékeikbe kerül majd be az egyelőre úttörőnek számító 2 gigahertzes chip, hanem más gyártók számára is hozzáférhetővé válik, így versenyt teremtve a Qualcomm vagy a Texas Instruments processzorainak.

Az első duplamagos okostelefont, az Optimus 2X-et egyébként egy másik távol-keleti gyártó, az LG szállította, de már a Samsung is forgalmaz ilyet, a Galaxy S2 személyében.


Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.