Az Apple kiadta a fejlesztőknek szánt iOS 5 béták ötödik verzióját, amelyben tovább reszelték az iCloud-hoz kapcsolódó funkciókat, de bekerült egy olyan fejlesztés is, amellyel gépelés helyett a hangunk válik szövegbeviteli eszközzé.
Az eddigi, hétköznapokra időzített frissítések helyett vasárnapra esett a legújabb iOS 5 béta megjelenése: az ötödik generációs Apple-féle mobil operációs rendszer ötödik fejlesztői betekintője sokak szerint már az egyik legutolsó előnézeti változat a végleges rendszer előtt.


Töröl, feltesz, tesztel A kísérletező kedvű tesztelők "over the air update", azaz vezeték nélküli frissítés formájában is elérhetik a legújabb változatot, ám több forrás is arra figyelmeztet, hogy az iOS béták eddigi verzióihoz hasonlóan a Beta 5 telepítéséhez is "le kell radíroznunk" minden adatot az iPhone-okról a telepítés előtt. Ezt a Settings > General > Reset > Erase All Content menüpontokban tehetjük meg, miután (természetesen) mentettük, lejegyeztük, archiváltuk az összes olyan fontos információt, amire szükségünk lehet a készülékről. Az Apple az iTunes 10.5 Beta 4 változatát javasolja erre a célra.


A 128 megabájtos frissítés főként az iCloud-hoz kapcsolódó funkciók javításait tartalmazza. Bekerült több olyan megoldás is, amely az iClouddal először találkozó felhasználók számára mutatja be az új szolgáltatás részleteit. A digitális akadálymentesítésre is rágyúrtak, a legújabb frissítésekbe hallássérülteknek szánt lehetőségek kerültek be, amelyeket a beállítások között lehet bekapcsolni.

Az OTP ügyfelei már iPhone-ról is utalhatnak
iOS 5 Beta 2: újdonságok és fotók
Megérkezett a Google+ iPhone-ra

Micike, diktálok A legjobban mégis egy olyan funkcióra ugrott rá a szakmédia, amely más eszközökön már kisebb-nagyobb sikerrel megtalálható: ez a beszédfelismerés, amely a gépelt szövegbevitelt és egyes ujjal adott parancsokat helyettesítheti. Az első képernyőfotókon már látható is a kis mikrofon ikon a virtuális billentyűzet szóköz gombjának bal oldalán.


Arra az iOS 5 kódjának visszafejtése után már voltak korábbi utalások is, hogy az új rendszer képes lesz a beszéd átalakítására, ám a Beta 5 az első olyan verzió, ahol valóban elérhetővé vált a lehetőség. Emögött a bennfentesek szerint a Nuance által kifejlesztett beszédfelismerő technológia áll, bár ezt még sem az Apple, sem a Nuance illetékesei nem erősítették meg hivatalosan.

Annyira nem megy a Cybertruck, hogy szabadságra küldik a gyári dolgozókat

Korábban már lerövidítették a műszakokat, az alkalmazottak pedig esetenként másféle feladatokat kaptak, hogy kitöltsék a munkaidejüket.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.