Hatvan településen immár a Telenor hálózatából is elérhetővé vált az LTE-alapokon nyugvó, (elméletben) szupergyors mobilnet.

A hazai szolgáltatók közötti hálózatfejlesztési verseny újabb állomáshoz ért azzal, hogy a Telenor Magyarországnál elérhetővé tették a 84 Mbps névleges letöltési sebességre képes LTE-szolgáltatást. Nem nehéz ezek után kitalálni, miért kapta a Hipernet 84 nevet az új csomag, amely a korábbi, Hipernet 42 csomag díjai szerint vehető igénybe, jelenleg az ország hatvan településén.  

Budapest és vidék ellentéte ■ Magyarországon elsőként a Magyar Telekom kapcsolta élesbe a mobilnet új generációját idén januárban, zömmel a fővárosra koncentrálva. Ugyan ezt májusban egy újabb lefedettségi hullám ígérete követte, amiben az agglomeráció mellett több vidéki város is szerepelt, mégis láthatóan ez utóbbi területre koncentrál mostani bevezetésével a Telenor. A hivatalos közlemény nem is felejti el hangsúlyozni, hogy a társaság olyan településeken is bevezeti az új szolgáltatást, ahol vezetékes technológiával jelenleg nem érhető el nagy sávszélesség. Mindeközben a Vodafone egyelőre 3G-s lefedettségben próbál konkurálni társaival, és az LTE bevezetését a valós piaci igények megjelenésére tartogatja.

A vidéki offenzíva mellett az eméleti maximum letöltési sebesség is a Telenort segítheti, hiszen köszönhetően annak, hogy lényegesen több frekvenciával rendelkezik az 1800 megahertzes sávban, könnyen felülígérheti a versenytársakat. Ettől függetlenül a gyakorlatban továbbra is előfordulhat olyan eset, amikor a megjelölt maximális teljesítmény elenyésző töredékét lesznek csak képesek kicsiholni a hálózatból. Erre egyébként fontos lenne kiemelt figyelmet fordítaniuk a telkóknak, hiszen úgy tűnik, hogy a szolgáltatóváltás legfőbb oka a rossz minőségű mobilnet.

Új eszközök ■ A Telenor a Hipernet 84 csomag mellé gondoskodik olyan modemről is, amely kompatibilis a 84 Mbps névleges maximális letöltési sebességet biztosító technológiával. Ez az eszköz automatikusan vált vissza az adott régióban rendelkezésre álló legnagyobb sávszélességre, azokon területeken, ahol a 84 Mbps névleges letöltési sebesség még nem érhető el. Az új díjcsomag kétszer annyi adatforgalmi keretet tartalmaz, azaz a felhasználók havonta 40 gigabájtnyi internetes forgalommal gazdálkodhatnak, amiben a levelezés és a hagyományos böngészés nem foglaltatik benne, mert utóbbiak korlátlanul használhatók.

A Telenor hálózatán már majdnem mindenhol hipergyors a net
Tovább terjeszkedik a T-Mobile új generációs hálózata
Begyorsult a Vodafone 

Megerősítette a Fehér Ház, nem elírás a 245 százalékos kínai importvám

A dolog ezen a szinten már régen értelmét vesztette, de az kétségtelen, hogy az értelmetlen rekordok is rekordok.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.