A hivatalos hálózatátadási ceremónia kezdetén a cég elnöke, Beck György még csak arra tudott ígéretet tenni, hogy napokon belül válik elérhetővé a mintegy 90 százalékos mobilinternet lefedettség, mivel ahhoz szükség van a legutóbbi mobiltenderen elnyert újabb frekvenciablokkra is. Az ünnepség vége előtt azonban a cég ez ügyben eljáró szakemberei is megérkeztek a hírrel, hogy a szakhatóság időközben megadta az engedélyt.
Csúcshódítás ■ A hivatalos átadás kapcsán csúcshódításokról is szó esett. Diego Massidda vezérigazgató a világ legmagasabb hegyével a Mount Everesttel vonta párhuzamba a beruházást. Megjegyezte, hogy a projektben résztvevők közel 800 ezer métert másztak felfelé a tornyokon, ami annyit tesz, mintha kilencvenszer hódították volna meg az említett hegy csúcsát.
Döbrössy Gábor műszaki vezérigazgatóhelyettes elmondta, hogy a beruházás során 2600 bázisállomást korszerűsítettek, 2700 mikrohullámú összeköttetést cseréltek. Az új berendezések már alkalmasak a negyedik generációs LTE technológiára is, de a váltáshoz előbb szükségesnek tartják a megfelelő végfelhasználói eszközök piaci megjelenését, illetve a valós igényeket.
Pénzügyi háttér ■ A hálózatmodernizációs projekt bekerülési költségével kapcsolatban bizalmas üzleti információra hivatkozva meglehetősen szűkszavúak voltak a cég vezetői. Beck György elnök tízmilliárd forintos nagyságrendről beszélt és a pénz forrásaként a Vodafone csoportot jelölte meg. Egy korábbi nyilatkozata alapján a hálózatbővítéssel a mobiloperátor magyarországi befektetéseinek összértéke megközelíti a 1,5 milliárd eurót.
A Vodafone hálózatát 2007. óta a kínai Huawei építi, beleértve az utóbbi egy év modernizációs projektjét is. A mobilszolgáltató megbízása is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a távol-keleti társaság európai gyártókapacitásokat és logisztikai bázist is hozzon Magyarországra.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak