A Research In Motion táblagépének árából kis túlzással lassan havonta faragnak le száz dollárt. Igaz, a mostani akció elvben az ünnepek idejére szól, de mégis jelzésértékű.
Nem sokan lennének azok helyében, akik a hosszú várakozást és a bejelentést követően áprilisban 499 dollárért vették meg PlayBook tabletjüket. Az elsietett eszköz messze alulteljesített a gyártó optimista várakozásaihoz képest, a legutóbbi negyedévben már csak 200 ezer darabot szállítottak belőle. Összehasonlításképpen: az Apple iPad táblagépeiből átlagosan két nap alatt fogy ugyanennyi. A többségében negatív kritikákat begyűjtő PlayBookot először a Best Buy hálózat árazta le 299 dollárra, most pedig Twitter üzenetben jelentette be a kanadai gyártó az újabb árcsökkentést.

Könyörgöm, vigyél haza! A bejelentés szerint az Egyesült Államokban és Kanadában mindössze 199 dollárért lehet hozzájutni a PlayBookokhoz az akcióban részt vevő áruházláncokban. A többek között a Wal-Mart, a Best Buy és az Office Depot üzleteibe kikerülő tabletekre a gyártó szerint "csak korlátozott ideig" vonatkozik a mostani akció, amely természetesen a legnagyobb vásárlási lázzal járó, karácsony előtti időszakot jelenti. Az internetes vélemények szerint azonban az sem lenne meglepő, ha a jobb sorsra érdemes apróságokon januártól rajta ragadna az akciós árcédula.


A RIM táblagépének élettörténete nem éppen a felívelő sikerről szól. Bejelentése után egyre csak csúszott a hivatalos megjelenés, ami már eleve sokakat eltántorított attól, hogy megvárják: inkább vettek maguknak egy iPadet vagy valamilyen androidos modellt. Azok a BlackBerry-fanatikusok, akik mégis türelmesek voltak, nagyrészt csalódottan próbálgatták újdonsült szerzeményeiket, hiszen a tablet enyhén szólva is kiforratlanul került a polcokra. A legtöbben a saját levelező- és közösségi szolgáltatást hiányolták, valamint furcsa volt az is, hogy a BlackBerryk népszerű üzenetküldő megoldása sem került fel az eszközre.

Menekülnek a BlackBerry-felhasználók
A kutyának se kell a PlayBook tablet
A legújabb PlayBook frissítés is hiányos

Sok szék között a földre
A több frissítéssel utólag javítgatott PlayBookok mostanra szépen besorolódtak a "futottak még" kategóriába. Akinek van rá pénze, az még mindig iPadet vesz, a kísérletezők az androidos modellek között válogatnak, a kispénzűeket pedig máris sikerrel csábítja el az Amazon szuperolcsó tabletje, a Kindle Fire. Bár a RIM égre-földre esküdözik, hogy a PlayBook nem jut a sikertelenség miatt kimúlt HP TouchPad sorsára, a folyamatos árcsökkentések teljesen mást igazolnak.

A PlayBook a sokadik példa rá, hogy az Apple termékeit nehéz azonos árú, esetleg drágább modellekkel megverni. A hasonló összegért kínált gépek között meglehetősen jó ár-érték aránnyal bírnak, és mellettük szól a márka presztízse is, amellyel egy új, kiforratlan eszköz nem versenyezhet. A Research In Motion egyébként nem csak a táblegépek frontján teljesít kiábrándatóan: az amerikai okostelefon-piacon tavaly óta 24 százalékról 9,2 százalékra olvadt a részesedése, részvényei pedig hét éves mélyponton vannak, miután több elemző is lefelé módosította a gyártó profit-előrejelzését.

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.