A ma induló Computex egyik alapköve minden bizonnyal a tablet lesz - az iPad sikerét követően egyre több gyártó veti rá magát az ígéretes piacra. Ezzel együtt a legtöbben állást is foglalnak a tabletek operációs rendszerével kapcsolatban.
Az évente megrendezett
tajpeji Computex kiállításhoz kapcsolódóan nyilatkozott az NVIDIA terveiről a vállalat vezérigazgatója,
Jen-Hsun Huang. Az egyik legfontosabb témája a tabletpiaccal kapcsolatos terveket érintette, mely során egyértelműen kijelentette: ő az NVIDIA nevében az Android operációs rendszerrel érkező tableteket részesítené előnyben. Az ilyen állásfoglalásokat ugyan könnyű csupán súlytalan szavakként kezelni, ám ha Huang tervei szerint a hardvergyártók többsége szintén az Android mellett kardoskodik majd, ezzel a hátszéllel a Google mobil operációs rendszere könnyen a táblagépek vezetője lehet.
"A Windows nem erre való" | "A Windows egyszerűen túl nagy és túl sok mindent tud, ami smartbookokon és tableteken nem feltétlenül előny" - nyilatkozta a grafikus vezérlőket gyátó vállalat vezetője, majd profetikusan megjegyezte: "Végre van egy olyan operációs rendszer, amely mögé a hardvergyártóknak is igazán érdemes felsorakozni."
Huang nyilatkozata nem meglepő: egyrészt üzenet az Apple felé, amely az iPad esetében mindent saját forrásból valósít meg: az Apple processzor, Apple alkatrészek és Apple szoftver által meghajtott tablet semmilyen lehetőséget nem kínál külső hardvergyártóknak a sikerben való részvételre. Azonban ugyanígy a Microsoftnak is szól ugyanez a nyilatkozat: az NVIDIA ezzel elismerte, hogy az iPad ellen indított tabletpiaci harcban a Microsoft operációs rendszereivel felszerelt modellek sikerére nem sok esélyt lát, ezért az átütőbb erejűnek tartott, nagyobb sikerre esélyes Android mögé áll.
Egy háború igazi nyertese a fegyverszállító | "Az Android a leggyorsabban fejlődő mobil operációs rendszerré vált, és még az iPhone-t is lekörözi a fejlődés és a felhasználók számának növekedése terén" - indokolta meg választását Huang. Az iPad sikere egyértelmű, a bejelentése utáni első négy hétben több, mint egymillió készülék fogyott - épp ezért a kihívók sikere is legalább ilyen szinten esélyes. Az iPad alkalmazások zárolt terjesztése, a multitasking gyengélkedése és az egyéb korlátozások ellen az Android a végtelen szabadsággal, korlátlannak hirdetett lehetőségekkel válaszol.
Ráadásul míg iPadből csupán egy van, Androidos tabletet gyártók tucatjai készítettek vagy készítenek a közeljövőben, így az NVIDIA és a hozzá hasonló komponensgyártók helyezkedése teljesen érthető: gyártófüggetlenül "nyomják" saját megoldásaikat minden Androidos tabletbe, így reményeik szerint erőset harapva egy teljesen új piaci tortából. Az NVIDIA ráadásul nem csak grafikus chipek terén remél bekerülni a táblagépekbe, de saját ARM-alapú Tegra 2 processzorát is szeretné minél több Androidos tabletben tudni.