A pletykák szerint olyan jól sikerült a Nexus 4, hogy a Google nem váltana hardver partnert és az LG szállíthatja a következő Nexus-t.
Az eddigi hagyományok szerint a Google folyamatosan kereste annak lehetőségét, hogy a Nexus elnevezésű referencia készülékeit lehetőség szerint mindig más gyártó szállítsa. Az elsőt (Nexus One) még a HTC-nek köszönhetjük, utána jött a képbe a Samsung, amely egymás után kétszer is (Nexus S, Galaxy Nexus) olyan helyzetbe tudott kerülni, hogy együtt dolgozhatott a Google-el. A Nexus 4 gyártásának jogát általános meglepetésre az addig különösebb sikereket felmutatni képtelen LG nyert el és úgy tűnik marad is nála a staféta.

A Google az LG-vel egyeztet  Az értesülés a The Korea Times egyik cikkéből származik, és semmi egyebet nem fűztek hozzá a szerkesztők, mindössze annyi derül ki belőle, hogy Larry Page, a Google alapítója találkozott nemrégiben az LG vezetőjével (Koo Bon-joon), amely során szó volt a Nexus kapcsolat folytatásáról. Amennyiben a Google szeretné tartani az eddigi, egy éves termékciklust, akkor a következő referencia mobilt idén ősszel várhatjuk, vagyis éppen ideje egy megállapodásnak.

Ez lehet a következő Nexus? (a kép nagyítható)

A találgatásokat tovább gerjesztette, hogy kiszivárgott egy hatalmas kijelzőjű LG készülékről lőtt fotó, amiről már most sokan azt gondolják, hogy a Nexus 5-ről, vagy az annak alapot szolgáló mobilról van szó. A valószínűleg 5 colos kijelző, illetve a rendkívül vékony káva elsősorban az Optimus G-re, vagy azt Optimus G Pro-ra emlékeztet, de mivel az előlapon nem találhatók hardveres gombok, így az is elképzelhető, hogy a következő Nexus egy korai verziójáról van szó. 

Mi lesz veled, Motorola?  A helyzetet bonyolítja, hogy eddig a szakma arra számított, hogy a 12,5 milliárd dollárért felvásárolt Mororola Mobility szállítja a következő Nexus készüléket, amire már csak azért is nagy szükség lenne, mert ez talán lendítene egy kicsit a mostanában tetszhalott állapotban leledző részlegen. A Motorola X-Phone néven futó, több kémfotón megjelenő telefonról gondolták azt sokan, hogy ez lehet a Nexus 5, azonban eddig csak egymásnak ellentmondó hírek jelennek meg ezzel kapcsolatban és elképzelhető, hogy a rejtélyes X-Pphone egyelőre csak az előszobája egy későbbi Nexus modellnek.



Több fotó is megjelent a következő Motoroláról ( akép nagyítható)

A Motorolának nagy szüksége lenne egy olyan készülékre, ami lendítene a cégen, hiszen az LG is rendkívül sokat köszönhet a Nexus 4-nek. A koreai gyártó legutóbbi, 2013. első negyedéves üzleti eredményei elsősorban a Google mobil miatt voltak kedvezőek, azon belül az okostelefon eladások mentették meg a veszteségtől. Az LG soha nem adott el annyi smartphone-t egy negyedév alatt, mint legutóbb, ami egyrészt a Nexus 4 kedvező árának, illetve az apróbb hibák ellenére stabil szoftvernek és különleges kialakításnak köszönhető.

A mobil menti meg az LG üzleti eredményeit 
Optimus G: brutális négymagossal támad az LG
Nyáron érkezhet a Nexus 7 utódja
Google Nexus 4 teszt: a csillogó negyedik 

Az O'Reilly könyvein taníthatták az OpenAI csúcsmodelljét

Száz százalékig bizonyítani ugyan nehéz, de egy tanulmány szerint erősen valószínűsíthető, hogy a cég átgázolt a szerzői jogokon.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.