A világ harmadik legnagyobb mobilgyártója bejelentette, hogy idén biztosan nem hoz forgalomba táblagépet. Az ok egyértelműnek látszik: olyan telefonokra akarnak koncentrálni, amelyekkel felvehetik a versenyt az Apple iPhone-jával.

Jóllehet a hírek szerint kész az LG Electronics Android operációs rendszerrel futó táblagépe, azt idén már nem akarják piacra dobni. Egy név nélkül nyilatkozó munkatárs azt valószínűsítette a Bloombergnek, hogy a januári Consumer Electronics Show alatt debütálhat a termék. Hozzátette, hogy ugyan a hardver kész, a szoftveres részen még javában dolgoznak. Az LG nyáron jelentette be, hogy saját gyártású táblagépe az idei negyedik negyedévben fog startolni.

Mélyrepülésben A késedelem hátterében elemzők a cég fő csapásirányának számító mobiltelefon-piacon mutatott sikertelenséget látják. A legutóbbi jelentés szerint a mobildivízió bevételei 30 százalékot zuhantak, miközben a 2009-es negyedévben wonban elért 620 milliárdnyi üzemi eredményből 133 milliárdos veszteség lett. A pocsék eredményeket vezetőváltás is követte a dél-koreai gyártónál.

Az okostelefonok területén mutatott sikertelenséget az új Optimus One készülékkel igyekszik majd kompenzálni az LG. Az androidos mobil valószínűleg árérték-arányát tekintve reális alternatíva lehet a piacon, az azonban kérdéses, hogy sikerül-e a terveknek megfelelően 10 millió darabot értékesíteni belőle az elkövetkező időszakban.

Csöbörből vödörbe? Bár több gyártó is jövő év elején készül tabletjével piacra menni (például a BlackBerry PlayBook és Cisco Cius), a nyilvánvalóan inkább a konzumer szegmensnek szánt LG táblagép szempontjából nagyon fontos lett volna a karácsonyi szezon. Lehet, hogy a most bejelentett néhány hónapos csúszás ugyanolyan kiszolgáltatott helyzetbe hozza a céget a táblagépek területén, mint amilyenben most vannak az okostelefonok piacán.

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.