Bő nyolc hónapra volt szüksége a Microsoft mobil alkalmazásokat kínáló boltjának, hogy elérje a 25 ezres nagyságrendet. Ez ma már nem sok, de anno az Apple is hasonló tempót ért el az iPhone-nal.
Július elején mérföldkőhöz érkezett a Windows Phone Marketplace, azaz a Microsoft mobilos alkalmazásait tartalmazó online áruház. A 25 ezres darabszám ugyan mostanában már nem számít meghökkentőnek, hiszen az évek óta működő iOS és Android operációs rendszerekre írt alkalmazások száma külön-külön is több százezresre tehető.

Elstartoltak Ha azonban az indulástól eltelt időszakot is figyelembe vesszük, akkor kifejezetten jó eredménynek mondható a Microsoft eddigi teljesítménye. Az Apple iPhone-ra írt appoknak 4 nappal kevesebb idő kellett (8 hónap és 6 nap) ugyanekkora darabszám eléréséhez, míg a Google Android rendszere ennél sokkal lassabban nőtt. Utóbbinál körülbelül 15 hónap kellett a 25 ezres szinthez.

A windowsos mobil alkalmazások növekedése az indulás óta


(forrás: windowsphoneapplist.com)

Persze a darabszám önmagában szinte semmit nem mond, hiszen néhány száz minőségi applikáció is bő választékot nyújthat, miközben több ezer értéktelen program csak arra jó, hogy a felhasználók tájékozódását zavarja.

Mangóval körítve Azonban egyvalamire nagyjából alkalmas lehet ez az adat, ez pedig a fejlesztői aktivitás lemérése, ami a rendszerrel kapcsolatos piaci várakozásokat, a benne rejlő üzleti potenciál nagyságát is jelzi. Ebből a szempontból várhatóan tovább erősödnek majd a Microsoft pozíciói a hamarosan megjelenő új Windows Phone 7-változat, a Mango megjelenésével.

Tele van almával a sok milliárd dolláros app-piac
Windows Phone 7: elindult a fejlesztőkhöz a Mango

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.