Bár mostanában minden az Apple saját iPhone-os beszédfelismerő segédjétől, a Siritől hangos, nem árt más versenyzőkre is odafigyelni. A csütörtöktől letölthető Dragon Dictation és Dragon Search alkalmazások több előnye közül számunkra a legfontosabb talán az lehet, hogy magyarul is értenek.
Bár a hazai informatika hőskorából egyeseknek ismerős lehet a Recognita szövegfelismerő szoftver neve, a Nuance-Recognita Zrt. ma már az okostelefonokra, tabletekre elérhető hangfelismerő rendszerekre esküszik. Dr. Reszler Ákos, a vállalat vezérigazgatója elmondta, hogy habár még mindig nagy sikernek számítanak jelenleg is elérhető OCR-szoftvereik, a jövő a hangé. A szakember szerint a mobil eszközök hiába váltak mini számítógépekké, a méret és a használati szokások miatt a nehézkesen bepötyögött szövegek helyett hamarosan a hang válik a legfontosabb közvetítő és vezérlő módszerré.


Leszállt a magyar sárkány Az iOS 5-tel megjelenő, egyelőre béta állapotú Siri szolgáltatást lehet szeretni, kinevetni, bosszankodni rajta vagy épp reménykedni a funkciók gyors továbbfejlesztésében - mindenesetre az időzítés még épp jó ahhoz, hogy jól működő hang alapú mobil alkalmazások kerüljenek be a köztudatba.

Az értelemszerűen szövegek, üzenetek bediktálására és szöveggé konvertálására alkalmas Dragon Dictation, valamint az internetes keresést hangvezérléssel ellátó Dragon Search hivatalosan október 17-től lesz elérhető legújabb, magyar nyelvet is támogató formájában az Apple alkalmazásboltjában (cikkünk hivatkozásai is akkortól élnek). A hazai megjelenés a Dragon Dictation és a Dragon Search sikeres oroszországi és lengyelországi megjelenését követi, ahol az alkalmazások az első, illetve harmadik helyet érték el az App Store ingyenes alkalmazásai között.


Gyors és körültekintő A Nuance szerint a gépelési sebességénél akár ötször gyorsabban lehet SMS-üzeneteket, e-maileket, Facebook bejegyzéseket, mobilnetes kereséseket és egyéb szövegeket diktálni a Dragon appok segítségével. A minimálisan iOS 4-et igénylő Dragon Dictation alatt a felhasználó a felugró eszköztáron megjelenő alkalmazás-ikonokkal könnyedén elérheti az e-mail, az SMS, a Facebook vagy a Twitter állapotjelző sávját, valamint a vágólapot. A Dragon Dictation egy praktikus automatikus mentési funkcióval is rendelkezik, amely megőrzi a bediktált szöveget, ha a felhasználó beérkező telefonhívás miatt megszakítja a diktálást.

A Dragon Search az egyetlen olyan, a Nuance Dragon Search Carousel funkcióját tartalmazó alkalmazás, amely másodpercek alatt egyszerre több forrásból képes gyorsabb és pontosabb eredményeket megjeleníteni. A Dragon Search a Google, Yahoo!, Twitter, iTunes, Wikipedia és YouTube keresési eredményeit listázza.

Mivel elvben az alkalmazások semmilyen iOS-exkluzív funkciót nem használnak, elképzelhető a Dragon logójával ellátott beszédfelismerő megoldások megjelenése más mobil platformokra is, ezek várható időpontjáról azonban egyelőre nincs hivatalos információ.

iPhone 4S: ováció helyett halk tapsikolás
Ilyenek lesznek az okostelefonok 2012-ben
Beszédfelismerő segéddel érkezik az iPhone 4S

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.