A Google Maps új androidos verziója érdekes lehetőséggel bővül: immár nagy bevásárlóközpontokban, repterekben, múzeumokban járva is részletes térképet kapunk. Természetesen itthon erre még várnunk kell.
A Google térképszolgáltatásának androidos verziója amolyan házi kedvencként funkcionál, és lényegesen többet nyújt, mint az iPhone-on használható applikáció. A Google Maps for Android friss, 6.0-s verziója például már képes arra, hogy a nagyobb épületek belsejében is elnavigálja a telefon tulajdonosát.
Ilyen volt és ilyen lett
Ön itt áll! ■Bizonyára nem kevesen vannak azok, akiknek kifejezetten kínos a bevásárlóközpontok belső térképét bogarászni egy-egy keresett üzlet után. Ráadásul hiába találjuk meg a célpontot, ha odafelé félúton már nem emlékszünk rá pontosan, merre is kell fordulni a szökőkútnál.
Az új androidos térképalkalmazással ez könnyedén kiküszöbölhető lesz, legalábbis azokon a helyeken, amelyek szerepelnek az adatbázisban. Első körben az USA-ba vagy Japánba látogató honfitársaink próbálhatják ki az új funkciót, ott is néhány kiválasztott repülőtéren, áruházban és múzeumban.
A GPS jelek mellett a cellainformációkra és a vezeték nélküli hálózatok jelerősségére támaszkodó rendszer nemcsak a pontos alaprajzát mutatja az épületeknek, de a szintek között is képes navigálni. Egy többemeletes komplexumban gond nélkül megnézhetjük, mi van például a negyediken.
Navigálás az IKEA-ban
Futás utána ■ Ahogy a kinti világban, bent is látjuk az alapvető funkcióval bíró helyeket, vagy azt, hogy hol lehet például a csomagjainkat felvenni egy reptéren. Apropó reptér: ha valaha át kellett szelnünk egy kilométeres terminált, hogy elérjük a csatlakozást, akkor valószínűleg értékelni fogjuk ezt az új navigációs lehetőséget.
Mint említettük, egyelőre csak a fenti két országban lehet a funkciót kihasználni, de a Google ígéretei szerint folyamatosan bővítik az elérhető helyszínek körét. Ehhez persze az épületek tulajdonosainak is hozzá kell járulni az alaprajzokkal, amit megtehetnek úgy is, hogy ők keresik meg a keresőcéget az erre a célra kialakított oldalon.
Apróságok ■ A bőven száz millió letöltés felett járó alkalmazás 6.0-s változata a belső terek mellett néhány egyéb újdonságot is tartalmaz. Így például átalakult, könnyebben kezelhetővé vált a menürendszer és most már azt is szabályozni lehet, hogy kikapcsoljon-e a háttérvilágítás navigáció közben.
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.
a melléklet támogatója a One Solutions
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.