A Windows 8 októberi rajtjához közeledve újabb 82 helyen nyílt meg a Windows Store. Az idő sürgeti a Microsoftot, de az appok áradata egyelőre nem indult be.
Hirdetés
 

A Microsoft ezzel már 120 országban igyekszik arra noszogatni a fejlesztőket, hogy a szeptember 11-i nyitást követően közzétegyék munkájukat a Windows 8 disztribúciós platformján. Ezzel a vállalat a korábban elérhetővé tett fejlesztői eszközök és SDK-k mellett kedvezményeket is biztosít: a megfelelő MSDN tagok például egy évig térítésmentesen használhatják Windows Store-os fejlesztői fiókjukat, ami egyébként Magyarosrszágon 9400 forintba, a céges díj felébe kerülne. A diákok ingyen csatlakozhatnak az oktatást segítő DreamSpark programhoz, az üzleti felhasználók pedig a BizSpark forrásainak igénybe vételére iratkozhatnak fel.

Appokra várva

A Microsoft alkalmazásáruházának kínálata a múlt héten lépte át az ezer darabos határt, ami valószínűleg a többszörösére növekszik a Windows 8 és a Windows RT október 25-i premieréig. Van, aki szerint a vállalat szándékosan tartja zárva a zsilipeket, hogy aztán elárassza a felhasználókat az új appokkal, ennek ellenére sokan hiányolják azokat az átütő erejű szoftvereket, amelyek kulcsfontosságúak lesznek az új operációs rendszer sikerét illetően.

Itt nem is igazán az Apple App Store-ral való összehasonlításról van szó, hiszen nyilvánvaló, hogy egyelőre a Microsoft egyelőre nem versenyezhet a több mint 200 ezer, kifejezetten az iPad táblagépre fejlesztett szoftverrel. Inkább azokat az alkalmazásokat keresik, amelyek miatt a Windows 8-as tabletek, elsősorban pedig a gyártó saját márkás, október 26-án megjelenő Surface táblája, egyedi vaagy megkerülhetetlen eszközzé válhatnának a vásárlók szemében.

A Surface táblagép nem lesz annyira olcsó, hogy az árával hódítson, ami az elemzők szerint azért érdekes, mert fő konkurenciáját nem a már piacon lévő tabletekben, hanem a noteszgépekben látják. A Windows 8 nyilván jól teljesít majd, nem utolsósorban azért, mert sok PC-vásárlónak nem igazán lesz más választása. Azonban ha a felhasználóknak többet kell fizetniük a csinos érintőképernyőért, akkor cserébe olyasmire vágynak, amit más termékek nem biztosítanak nekik.

Fontosak az asztali gépek

A PC Advisor által megszólaltatott piackutató a megfelelő alkalmazások nélkül piacra dobott windowsos táblákat olyan elektromos autókhoz hasonlította, amelyeket úgy akarnak eladni, hogy sehová sem lehet csatlakoztatni a töltőjüket. Szerencsére az még jó ideig nem fenyegeti a Microsoft alakulóban lévő mobil ökoszisztémáját, hogy az Android hibájába essen, vagyis túl nagy választékban, de nagyon alacsony átlagos színvonalon kínáljon appokat. Ugyanakkor ott van például a cég saját, OneNote MX nevű irodai alkalmazása, ami nagy jóindulattal sem rendelkezik kiemelkedő funkcionalitással.

A Windowsra építi tabletes stratégiáját az Intel
A Google csak küszködik a tabletek mezőnyében
Az Amazon brutálisan bekeményít a tabletpiacon

A kivárásra játszó alkalmazásfejlesztők már több elhasalt termék, így a HP TouchPad vagy a BlackBerry PlayBook kudarcából is kivették a részüket. Abban a megfigyelők nagy része megegyezik megegyezik, hogy a Microsoft jól tenné, ha minél előbb összegereblyézne megának egy jól felszerelt alkalmazásboltot, ami nem csak a felhasználókat, de a fejlesztőket is ellenállhatatlanul magához vonzza.

Ahogy a Moor Insights & Strategy elemzése rámutat, a Microsoft elsősorban a kereskedelmi piacon mozog otthonosan, ahol a bemutatkozás után mindenkinek módja van a folyamatos növekedésre. A mai konzumer szektorban ezzel szemben egyetlen esélye lesz: vagy azonnal sikert arat, vagy tartósan hátrányba kerül. Mások az asztali gépek szerepére hívják fel a figyelmet, amelyek még jó darabig Microsoft legnagyobb piacát adják majd: ha a gyártó azon keresztül akarja sínre tenni mobil üzletágát, hogy a desktop felhasználókra erőlteti az új Windows 8 interfészt, könnyen fordított eredményt érhet el.

Vállalná három szabad napért, hogy négy napig intenzívebben dolgozik?

Egy brit techcégnél bejött a dolgozóknak, igaz, némi plusz szervezést igényelt. Mások inkább azt szeretnék, hogy heti 60 óra legyen a keret.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.