Furcsa szappanoperát indított el az iPhone 4 kezelésével kapcsolatos bosszantó hiba, melynek során normál használat mellett néha "elszállt" a térerő. Az Apple most hivatalosan is nyilatkozott a gikszerről, és gyors, ám kifejezetten furcsa javítást ígér.
Széltében-hosszában bejárta az internetes magazinokat és fórumokat a (mellesleg hatalmas érdeklődéssel várt) iPhone 4 egyik furcsa hibája: ha a felhasználó telefonáláskor a készülék oldalán végigvezetett fémcsíkhoz ért, amely egyben antennaként is funkcionált, a vételi erősséget mérő csíkok száma egyre csökkent, maga a hívás sok esetben zavarossá vált, vagy teljesen meg is szakadt.

Ők bizony nem értik | A probléma felszínre kerülése után nem sokkal napvilágot látott egy hivatalosnak tűnő válasz is, amely annyit tanácsolt: ez esetben másképp kell fogni a készüléket. Az Apple azóta nem győzi bizonygatni, hogy a Steve Jobsnak tulajdonított e-mailhoz az égvilágon semmi közük nincs. Mindenesetre lassan rá kellett döbbenniük, hogy nem hagyhatják hivatalos válasz nélkül a botrányszagú történéseket, ezért végre sajtóközleményben ismerték el a jelenséget.

A közlemény elején persze értetlenségüket fejezik ki, hogy ha egyszer mindenki azt állítja, hogy a világ legjobb okostelefonjáról és az eddigi legsikeresebb termékindításról van szó, akkor hogy lehet, hogy mások meg holmi hibáról beszélnek. Szerintük a hagyományos telefon-tartás mellett minden más készüléknél előfordul 1-2 "pálcikányi" térerőcsökkenés, bár "néhányan" azt tapasztalták, hogy az Apple legújabb telefonjánál ugyanez akár 4-5 pálcikányi romlást okoz.

A hiba máshol keresendő? | A furcsa felvezetés után a hibára adott magyarázat még érdekesebb. Szerintük ugyanis a baj ott kezdődik, hogy az iPhone 4 szoftvere túl optimistán jeleníti meg a térerőt, ahol négy pálcikát mutat, ott tulajdonképpen csak kettes térerő van a valóságban, ezért a telefont megfogva csak annyit látunk, hogy a pálcikák a valódi térerőnek megfelelőre ugranak vissza... Érdekes elmélet, bár kevéssé magyarázza meg azt, amikor a telefon konkrétan el is dobja a mobilhálózatot - az ugyanis már igazán nem csak szoftveres és grafikai kérdés.

Mindenesetre az Apple természetesen azt ígéri, megoldja a problémát... igaz, kissé sajátosan: az AT&T legújabb térerő-számítási módszerei szerint újrakalibrálják a jelszint kijelzését, és így állítólag már nem tapasztalunk akkora csökkenést, ha emberesen megmarkoljuk a készüléket. Ráadásul, hogy még furcsább legyen a bejelentés, a pár héten belül kiadandó szoftverfrissítésben megnagyobbítják az első három jelszint-pálcikát, hogy jobban lehessen látni.

Nem feltétlenül fűznénk okos és frappáns kommentárt a megoldáshoz, pedig ez a valóban egyedi reakció megannyi lehetőséget adna erre: minden bizonnyal lesznek is jó páran, akik nem épp a megkönnyebbülés és a hála hangnemében reagálnak majd a "javításra" a különböző fórumokon. Mindenesetre az Apple most minden bizonnyal jó ideig letudta az "after-sales" kötelezettségeket, és afelől sincs kétségünk, hogy az iPhone 4 eladásait nem rengeti meg kimutatható mennyiségben az ügy.

Mégsem annyira önálló a Sora videógenerátor, mint ahogy azt gondolnánk

Az egyik népszerű Sora-klip kapcsán újra kiderült, hogy a mesterséges intelligencia sosem annyira penge, mint ahogy azt a fejlesztők el akarják hitetni a közönséggel.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.