A Google Android operációs rendszere az idei harmadik negyedév végére már a piac több mint felét megszerezte, míg az iOS részesedése hosszú ideje 15 százalék körül mozog.
A Gartner piackutató adatai szerint az Android egyenletesen növekvő piaci részesedése ősszel elérte az 52,5 százalékot. A Google mobil operációs rendszere egy év alatt megduplázta piaci jelenlétét, míg a versenytársak kisebb-nagyobb mértékben teret vesztettek. Ez az Apple iOS esetében persze továbbra is növekedést jelent, hiszen egy bővülő piacon tartja 15 százalék körüli részesedését.

A tizedes meg a többiek  Ezzel szemben a 10 százalékot karcolgató BlackBerry OS ilyen értelemben is egyenletes lejtmenetben van, a Symbian pedig nyeletlen balta módjára süllyed, negyedévente 5 százalékpontos csökkenést produkálva. A Windows Phone már a Samsung Bada rendszerének is csak a hátát nézegetheti, amely jó fél éve szerezte meg az okostelefon-piac ötödik helyét. Persze a Microsoft és a Nokia nagy reményeket fűz a finn gyártó új WP7-es (és symbianos) készülékeihez, amelyek csak később lehetnek hatással a piaci erőviszonyokra.



A fenti számokkal kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy az Apple a Google-lel ellentétben készülékgyártó is, ami jelentősen megváltoztatja az összképet. Bár az eladott okostelefonok darabszámát tekintve az iPhone részesedése az 5 százalékot sem éri el, mégis a jelentősebb piaci szereplők összes üzemi eredményének 52 százalékát egymagában az Apple termeli ki. A Canaccord Genuity elemzése szerint ez az összeg nem csak az androidos gyártók összteljesítményénél magasabb, de a Nokia vagy a Research In Motion eredményeinek is a sokszorosa.

Az Apple többet keres, mint a többi mobilgyártó együtt
A céglegényeket csak az alma érdekli

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.