Egy friss felmérés alapján az amerikai mobilhasználók leginkább androidos telefont választanának, ha okostelefont vennének, pedig tavaly még az iOS vezetett. A fejlesztők még az Apple eszközeit szeretik leginkább, a Windows Phone-tól viszont idegenkednek.
2011 január és március között havi bontásban kérdeztek meg olyan mobiltelefon-felhasználókat, akik a közeljövőben szeretnének új okostelefont vásárolni. 31 százalékuk választana Android operációs rendszerrel szállított eszközt, az iPhone-ok 30 százalékkal a második helyre csúsztak. Fél évvel korábban, a 2010 július és szeptember között végzett hasonló kutatásban még 33 százalékkal az Apple telefonja vezetett, akkor az Android még jóval lemaradva az áhítozók 26 százalékát érdekelte.


Ezeket a droidokat keresik Ezek az előrejelzések ráadásul már kézzel fogható eladási adatok formájában is kiolvashatóak: a Nielsen márciusi elemzésében az elmúlt hat hónap okostelefon-vásárlásait elemezték, ahol még élesebb a kontraszt. Konkrétan a vásárlók fele döntött androidos telefon mellett, és csak negyede választott iOS alapú készüléket, tehát valamilyen iPhone verziót. A BlackBerryk 15, a Windows alapú telefonok 7 százalékkal képviseltetik magukat, a Palm/WebOS "már és még" nem népszerű, mindössze a hazavitt készülékek két százalékán fut. Az Amerikában sosem igazán népszerű Symbian pedig a statisztikai hibahatárt képviseli egyetlen százalékkal.


A Nielsen harmadik táblázata az Egyesült Államokban jelenleg használatban lévő okostelefonos operációs rendszereinek arányait mutatja be. Az Android elsősége már itt is megmutatkozik, ám az iOS mögött még viszonylag közel lohol a RIM BlackBerry OS - a többiek lemaradása itt is hatalmas.


Fejlesztés terhe mellett Egy mobil operációs rendszert saját "fícsörei" mellett az ad el leginkább, mennyi alkalmazás közül válogathat a felhasználó, és ezek milyenek. Tehát a rendszer sikeréhez szükség van motivált fejlesztőkre, akik könnyen tudnak jó szoftvereket írni az adott környezetre optimalizálva. Ezen a téren egyelőre az iOS vezet, a fejlesztők legszívesebben iPhone-ra és iPadre készítenek új alkalmazásokat. Az Android sem marad le sokkal, itt még némelyest a szegmentáltság veti vissza a lelkesedést, hiszen a Google operációs rendszeréből több eltérő verzió is folyamatosan forgalomban van, és így körülményesebb a kompatibilitást biztosítani.


Érdekes összevetni a jelenlegi helyzetet és a fejlesztői véleményeket a Gartner pár hete kiadott elemzésével, ahol minden ellenkező előjelet figyelmen kívül hagyva a Windows Phone operációs rendszert tippeli második helyezettnek 2015-re. A fejlesztők viszont mintha még nem éreznék a hatalmas elhivatottságot. Vajon kinek lesz igaza?


A Gartner most épp nyerőnek tippeli a Windows Phone 7-et
Melyik a legnépszerűbb Android?
Kezdődik: az Apple bíróság elé citálja az Androidot

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.