Érdekes kettősség, hogy bár az Apple és a Samsung jó ideje üti-vágja egymást különféle bíróságokon, mindeközben az iPhone-okban még mindig a koreai vállalat processzorai dolgoznak. Lehet azonban, hogy már nem sokáig marad így a helyzet.
A Samsung valószínűleg az Apple egyik jelenlegi legnagyobb alkatrész-beszállítója. A koreai vállalat ráadásul nem csak valamilyen saját megoldást ad el az amerikai óriásnak, a processzorok közös feljesztés eredményei. Épp ezért meglepő, hogy a szoros "üzleti barátság" ellenére a két vállalat folyamatos pereskedésekkel, jogi követelésekkel támadja egymást már jó ideje. Talán ezt megelégelve, talán a legnagyobb versenytárs meggyengítése érdekében, mindenesetre az Apple állítólag lezárná a felemás kapcsolatot, így az iPhone 5-ben dolgozó A6 SoC lehet az utolsó Samsungtól származó komponens.

Messze eshet az Alma Koreától A Korea Times egy Samsung-vezető (természetesen név nélküli) információira hivatkozva arról cikkezik, hogy az A6 rendszerchip lehet az utolsó, amelyet a koreai vállalattól rendelt az Apple. Az információk szerint már ezt a chipet is csupán bérgyártóként készítette a Samsung, ám a teljes tervezésért már az amerikai vállalat felelt.



A cikk a jövővel kapcsolatban is felvillant lehetőségeket: eszerint a soron következő A7 chipet már a tajvani illetőségű félvezetőgyártó, a TSMC készíti majd, egyértelműen beleszólás nélküli bérgyártói státuszban. Ez a kapcsolat persze nem teljesen új, hiszen a tajvani vállalat már több kisebb komponenst is gyárt a jelenlegi iPhone és iPad modellekhez, a központi rendszerchip elkészítésének teljes áthelyezése viszont hatalmas változást jelentene. A tervek szerint a jelenlegi iPhone és iPad processzorainak gyártását ugyan nem veszik ki a Samsung kezéből, az újonnan érkező eszközökbe szánt chipeket viszont már a tajvani vállalat készíti, amennyiben mindennemű változtatás nélkül képes legyártani az Apple terveiben foglaltakat.

Az Apple ezáltal megszakíthatna minden üzleti kapcsolatot a Samsunggal, amellyel egyrészt végigbokszolták a világ jó néhány bíróságát szabadalmi ügyekkel kapcsolatban, másrészt pedig a legnagyobb ellenfélnek az okostelefon-piacon, melyet hol egyikük, hol másikuk vezet eladott darabszám tekintetében.

Szabadalmakkal végzik ki az úttörőket
Viszik az iPhone 5-öt, a tőzsde mégsem örül
Az Apple nyer, a Samsung veszít - vagy mégsem?


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.