Lehet, hogy az iPhone 5-tel megszakad a tavalyi bemutatók és nyári megjelenések ciklusa: az új iOS csak ősszel érkezne, és ehhez kapcsolódóan könnyen meglehet, hogy a következő generációs telefon sem érkezik előbb.
Az Apple menetrendszerűen április környékén jelenti be az új iPhone generációt, majd pedig júniusra meg is kezdik az amerikai forgalmazást. A Techcrunch most belső informátorok beszámolóira alapozva valószínűnek tartja, hogy idén megszakad ez a gyakorlat.


Ha nincs ló, minek a nyereg? A legfrissebb hírek szerint az iOS 5, tehát az Apple mobil operációs rendszerének következő változata nem lesz kész nyárra, ezért a vállalat június 6-10 között megtartott WWDC konferenciáján még csak egy előzetes "betekintő" erejéig lehet ismerkedni az újdonságokkal.

Ugyan a bennfentesek azt egyértelműen nem jelentették ki, hogy ez az iPhone 5 késlekedésével is együtt jár, a hírt felkapó elemzői vélemények szerint kifejezetten valószínűtlen lenne, ha az Apple még az iOS negyedik generációjának valamilyen frissített változatával jelentetné meg a készüléket csak azért, hogy megmaradjon az éves verzióváltási ciklus.

iPhone 5: még nem lesz belőle mobil pénztárca
A világon mindenki Androidot aktivál [videó]
Június hatodikán jöhet az iPhone 5?

Nagy váltás előtt Az iOS 5 fejlesztése állítólag azért csúszik, mert az eddigi folyamatos ráncfelvarrások és óvatosan adagolt új funkciók helyett az alapoktól újratervezett rendszerre lehet számítani. A hírek szerint az új iOS már sokkal erősebben támaszkodik a felhő alapú megoldásokra, és a szinkronizációhoz sem kell többé feltétlenül az iTunes szoftver. Ez azt is jelentheti, hogy ezentúl az iPhone-okon és iPadeken kizárólag felhő alapú tárhelyek segítségével lesz lehetőség képek vagy zenék mozgatására, a megoldás pedig még jobban megnehezíti majd a jailbreakelők és függetlenítők dolgát.

Az elvakultabb rajongók mindenesetre még abban bíznak, hogy az Apple egyik áprilisra előrejelzett eseményén mégis megnyugtatnak mindenkit és a start az eddigiekhez hasonló időzítéssel halad tovább. A többség azonban máris hangot adott annak a véleménynek, hogy ez a lépés bizony könnyen az eddig magas lóról kezelt versenytársak előretörését hozhatja, hiszen egyre szaporodnak az androidos okostelefonok és tabletek, és a napokban kerülnek a boltokba a HP webOS-alapú készülékei, valamint a RIM által gyártott PlayBook is.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.