Bemutatták a Huawei 7 hüvelykes kijelzővel és kétmagos processzorral szerelt új tabletjét: a MediaPad-en a Honeycomb legfrissebb változata mutatkozik be.
Szingapúrban hozták elsőként forgalomba a Huawei MediaPad elnevezésű tabletjét, amelyen elsőként vált elérhetővé a táblagépekre szabott Honeycomb 3.2-es változata. Igaz, hogy a legújabb tabletes Android funkcionalitásában szinte egyáltalán nem különbözik a 3.1-es verziótól, ám a 3.2-t kifejezetten a 7 hüvelykes kijelzőmérethez optimalizálták, ezért a kisebb eszközökön szebb és praktikusabb kezelőfelületet ígér az eddigi, 10 hüvelyk környékére szabott változatnál.


Mézesmázos apróság A MediaPad 10,5 milliméteres vastagsága még nem szállhat versenybe a Galaxy Tab 10.1 keskeny dizájnjával, de felszereltség tekintetében a Huawei is igyekezett kitenni magáért. A 390 grammos apróságban a Qualcomm 1,2 gigahertzes, kétmagos processzora dolgozik, háttértára 8 gigabájtos, melyet az elmaradhatatlan microSD bővítőhely egészít ki. A kapacitív, IPS érintőkijelző alatt 3G és WiFi modul is megbújik - a gyártó egyelőre nem jelentett be 3G nélküli, WiFi-only modellt.

Médialejátszásban sokat segít az erős hardver az akár 1080p felbontású videók lejátszásában, de folyamatos használat mellett még így is hat órán keresztül bírja a beépített akku. A hátoldalon 5, míg az előlapon 1,3 megapixeles kamerát találunk, és lehetőség lesz nagy felbontású televíziókhoz is kapcsolódni a HDMI csatlakozón keresztül.


Az ígéretek szerint az Egyesült Államokban és Európában egyaránt a harmadik negyedév során, tehát legkésőbb ősszel boltokba kerül a MediaPad, ám azt még nem tudni, milyen konstrukcióban folyik majd az értékesítés, szolgáltatókon vagy hagyományos bolthálózaton keresztül lehet-e beszerezni az új Huawei tabletet.

iPad 2 kontra Galaxy Tab 10.1v teszt - első menet
iPad 2 kontra Galaxy Tab 10.1v teszt - második menet
Tollas hibrid: HTC Flyer teszt

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.