Azt eddig is bőszen hangoztatta a Google, hogy milyen sokan aktiválnak naponta androidos készülékeket a világon - egy nemrég megjelent videó látványos formában mutatja meg, hogyan nőtt a droidisták száma 2008-tól napjainkig.
Az eddigi "melyik a legjobb mobil" típusú versengést az okostelefonok megjelenését követően egyre inkább a "melyik a legelterjedtebb okostelefonos operációs rendszer" szlogen váltotta fel: a fókuszban az Apple iOS és a Google Android csépeli egymást, míg a Nokia a Symbian látványos zuhanását elismerve a mobilban gyengélkedő Microsofttal volt kénytelen együttműködési megállapodást kötni az életben maradáshoz.

A rendszerek "gazdái" persze folyamatosan egymásra licitálnak a marketingháborúban: kinek a rendszerén interneteznek többen, melyik platformra érhető el a legtöbb alkalmazás, vagy épp melyik az a rendszer, amellyel a legtöbben vásárolnak új telefont.


Az Egyesült Államokban, Európában és a Távol-keleten úgy nő
az Android-aktivációk száma, mint a bolondgomba

Csillagszóró Az Android hivatalos fejlesztői oldala, az Android Developers az utóbbi témakörre fókuszált, mivel a Google operációs rendszerével vásárolt telefonokat a megvásárlás után a felhasználók úgy állítják be, hogy a készülékek közben csatlakoznak a Google szolgáltatásaihoz. Ezt az aktivációs folyamatot pedig tökéletesen, akár napokra és helyekre lebontva nyomon lehet követni.

A fejlesztői weboldal szerkesztői úgy gondolták, hogy a nagy számokkal való dobálózásnál sokkal hatékonyabb mód is akad arra, hogy ütősen demonstrálják az Android erejét. Az alábbi videón az első androidos készülék megjelenésétől, 2008 októberétől egy animált világtérképen jelenítették meg a napi aktivációk számát.


A Droid és a Galaxis Látható, hogy a kezdeti óvatos tapogatózások után 2009 novemberétől az Egyesült Államokban robbanásszerűen megnőtt a napi aktivációk száma, ez az első generációs Motorola Droid tengeren túli megjelenésének következménye. Európában és a Távol-Keleten 2010 nyaráig kellett várni az igazán látványos sikerre, amely a Samsung Galaxy S megjelenésétől számítható. Innentől kezdve folyamatos a vásárlási láz, az addig apró pontokként megjelenő aktivációk hirtelen az egekbe szöknek.

Azóta töretlen az Android sikere, a csúcstelefonok mellett egyre több középkategóriás, sőt pár belépő szintű modell is megjelent, és a tabletek közül is a legtöbb a Google rendszerét futtatja. A mindent leszabályozó, szigorú iPhone helyett sokan választják nyíltságáért, hardveres diverzitásáért az Android alapú készülékeket, de persze ez még mindig nem jelent győzelmet. Az iPhone 4 és az iPad továbbra is hatalmas mennyiségekben fogy, és az iPad 2 állítólagos márciusi startja, valamint a nyár elejére várt iPhone 5 biztosan árnyalja majd a képet, nem is beszélve a HP-féle webOS, a Nokia-Microsoft páros vagy épp a PlayBookkal kísérletező RIM erőfeszítéseiről.

Összeolvad az Android és a Chrome OS?
Már az Android a legnagyobb hal a medencében
Jönnek az olcsó windowsos Nokia telefonok

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.