Bár a legtöbb androidos mobil eszköz még mindig a 2.1-es változatot használja a 2.2-es helyett, hamarosan érkezik a Google platformjának következő verziója, a Gingerbread.
Már utolsó szakaszába lépett a Google Android mobil operációs rendszer harmadik generációjának fejlesztése: a vállalathoz közel álló források szerint már a tesztelés, a hibák feltárása és kijavítása folyik. Bár az Android 2.3 alapú készülékek csak jövő év elejétől várhatóak, a fejlesztői tesztváltozat már idén decemberben kézzel foghatóvá válik.

A hardvergyártókhoz a Mikulás hozza A források szerint a végleges változatot úgy időzítik a Google szakemberei, hogy a januárban, Las Vegas-ban megrendezendő Consumer Electronics Show keretében a gyártók már az új rendszerrel demózhassák okostelefonjaikat és tabletjeiket. Ehhez pedig az szükséges, hogy a kvázi végleges változatot még decemberben megkapják.

Ezután szűk egy hónapjuk lenne a készülékgyártóknak arra, hogy saját készülékükre optimalizálják az operációs rendszert. Ez többször nem csupán annyit jelent, hogy feltelepítik és letesztelik a platform működését: többen olyan extra rétegeket, átalakított és személyre szabott felhasználói felületeket készítenek a rendszer "fölé", mint például a HTC a Sense, vagy a Samsung a TouchWiz esetében.

Leteszteltük az alternatív Android-böngészőket
Az Androidot az iPhone 4 sem állíthatja meg

Sokan frissítenek majd Bár a 2.2-es Androidra a készülékek egy része esetében igen lassacskán folyik az átállás, a tervek szerint a harmadik generációra jóval gyorsabban váltanak. A HTC, az ASUS, az Acer, a Motorola és az MSI kifejezetten új modelleket mutat be a CES-en az új rendszerre alapozva, de több meglévő eszköz is automatikus frissítést kap januárig, beleértve a Samsung Galaxy Tabot vagy a HTC legújabb androidos telefonjait.

Mivel az Android fejlesztési tervei szerint az Ice Cream kódnevű változat csak a jövő év legvégén várható, a gyártók magabiztosak a frissítésekkel kapcsolatban. A következő generációs rendszer megjelenéséig nekik is új készülékeik jelennek majd meg, ezért a meglévőket a mobil operációs rendszerek szintjén hosszúnak számító egy éves időtartamra számolva nyugodtan frissíthetik, nem kell attól tartaniuk, hogy pár hónapon belül ismét "lemaradnak".

Az információk szerint videós csevegés, valamint a Google Voice alapú IP telefonhívások lehetősége mindenképpen bekerül az alapfunkciók közé. A fent említett testreszabásokkal kapcsolatban azonban gondban lehetnek a gyártók, hiszen a Google szigorúbbra szabja és egységesíti a felhasználói felület kezelését - pont egy olyasféle érzetet keltve, mint amit a HTC vagy a Samsung eddig saját fejlesztésben tett hozzá az eredeti alaphoz.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.