Bár a legtöbb androidos mobil eszköz még mindig a 2.1-es változatot használja a 2.2-es helyett, hamarosan érkezik a Google platformjának következő verziója, a Gingerbread.
Már utolsó szakaszába lépett a Google Android mobil operációs rendszer harmadik generációjának fejlesztése: a vállalathoz közel álló források szerint már a tesztelés, a hibák feltárása és kijavítása folyik. Bár az Android 2.3 alapú készülékek csak jövő év elejétől várhatóak, a fejlesztői tesztváltozat már idén decemberben kézzel foghatóvá válik.
A hardvergyártókhoz a Mikulás hozza ■ A források szerint a végleges változatot úgy időzítik a Google szakemberei, hogy a januárban, Las Vegas-ban megrendezendő Consumer Electronics Show keretében a gyártók már az új rendszerrel demózhassák okostelefonjaikat és tabletjeiket. Ehhez pedig az szükséges, hogy a kvázi végleges változatot még decemberben megkapják.
Ezután szűk egy hónapjuk lenne a készülékgyártóknak arra, hogy saját készülékükre optimalizálják az operációs rendszert. Ez többször nem csupán annyit jelent, hogy feltelepítik és letesztelik a platform működését: többen olyan extra rétegeket, átalakított és személyre szabott felhasználói felületeket készítenek a rendszer "fölé", mint például a HTC a Sense, vagy a Samsung a TouchWiz esetében.
Sokan frissítenek majd ■ Bár a 2.2-es Androidra a készülékek egy része esetében igen lassacskán folyik az átállás, a tervek szerint a harmadik generációra jóval gyorsabban váltanak. A HTC, az ASUS, az Acer, a Motorola és az MSI kifejezetten új modelleket mutat be a CES-en az új rendszerre alapozva, de több meglévő eszköz is automatikus frissítést kap januárig, beleértve a Samsung Galaxy Tabot vagy a HTC legújabb androidos telefonjait.
Mivel az Android fejlesztési tervei szerint az Ice Cream kódnevű változat csak a jövő év legvégén várható, a gyártók magabiztosak a frissítésekkel kapcsolatban. A következő generációs rendszer megjelenéséig nekik is új készülékeik jelennek majd meg, ezért a meglévőket a mobil operációs rendszerek szintjén hosszúnak számító egy éves időtartamra számolva nyugodtan frissíthetik, nem kell attól tartaniuk, hogy pár hónapon belül ismét "lemaradnak".
Az információk szerint videós csevegés, valamint a Google Voice alapú IP telefonhívások lehetősége mindenképpen bekerül az alapfunkciók közé. A fent említett testreszabásokkal kapcsolatban azonban gondban lehetnek a gyártók, hiszen a Google szigorúbbra szabja és egységesíti a felhasználói felület kezelését - pont egy olyasféle érzetet keltve, mint amit a HTC vagy a Samsung eddig saját fejlesztésben tett hozzá az eredeti alaphoz.