Több, mint 600 ezres előrendelésnek örülhetett az Apple a negyedik generációs iPhone-ból. Ám beütött a "segíts, Uram, de ne ilyen nagyon" effektus, és máris le kellett állítani a rendelést.
Az új iPhone hihetetlen starttal, még elődjét is túlszárnyaló érdeklődéssel nyitott - az amerikai AT&T szolgáltatónál először valószínűleg nagyon örültek az előrendelés első napján befolyó hatalmas rendelés-özönnek, ám mára az új készülékre vágyakozóknak be kell érnie egy "hamarosan" felirattal: úgy tűnik, alultervezték a kezdeti készleteket.

iPhone-t akarunk, iPhone-t akarunk... (Gyerekek, inkább kérünk!) | Az eddigi hírek alapján mindenhol döbbenetes sikert aratott az iPhone 4: az iPad-ben is bizonyító Apple A4 processzor, a fejlettebb kijelző, az új operációs rendszer, az érzékenyebb giroszkóp és a letisztultabb dizájn miatt egyes külföldi oldalakon már a 3GS-sel kapcsolatban is a kissé erősnek ható "elavult gagyi" kifejezést alkalmazzák. Az AT&T az előző modellhez képest tízszeres mennyiségű rendelésről számolt be, de hagyományos áruházakban és boltokban is tolongtak az emberek, hogy leadhassák előzetes igényeiket.

Jó kérdés, hogy vajon így mi lesz a június 24-ére tervezett starttal, lesz-e elég készülék az AT&T-nél és a boltok polcain. A júliusi második körre, amikor például Angliában is megjelenik a telefon, már bizonyára nem lesznek ilyen problémák, mint ahogy a magyarországi, szeptemberre tervezett premier idejére is már biztosan lecsillapodnak a kedélyek. Angliában egyébként már szintén előrendelhető a készülék, bár sajnos a dollár-font árfolyamot gyakorlatilag egy az egyben számolták, a 16 gigabájtos modell 499 fontért (kb. 168 ezer forint), a 32 gigabájtos pedig 599 fontért (kb. 201 ezer forint) kapható.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.