Elmaradtak a várakozásoktól a Google a Nexus One okostelefonjának eladásai. A cég mégsem erre hivatkozott, szerintük a készülék beteljesítette küldetését, ami az androidos mobiltelefonok piacának fellendítése volt.
A Google pénteken tette közzé, hogy felvette az utolsó rendelést a Nexus One telefonok gyártójától, a dél-koreai HTC-től. A készülék nem tűnik el teljesen: Európában a Vodafone értékesíti tovább, de más piacokon is tovább kínálhatják az okostelefonokat. A Nexus One telefonnal rendelkező ügyfelek pedig továbbra is támogatást kapnak a készülékükhöz.

Annak érdekében, hogy a fejlesztők továbbra is hozzáférjenek a legújabb Android operációs rendszerrel ellátott telefonokhoz, a Google a regisztrált fejlesztők számára partnereken keresztül teszi elérhetővé a Nexus One-t.

Bár a szakértők általában lelkesedtek az eszközért, a szolgáltatófüggetlen Nexus One okostelefonok nem bizonyultak különösebben sikeresnek: ugyanannyi idő alatt, amíg az Apple egymillió iPhone-t adott el, addig mindössze 135 ezer Nexus One talált gazdára. Emiatt a Google már két hónapja bezárta a Nexus One webes áruházat.

Az Android ökoszisztéma ezzel együtt nincs veszélyben, mivel egyre több telefon jelenik meg Androiddal: az amerikai Gartner piackutató felmérése szerint amíg 2009 első negyedévében még csupán az összes eladott okostelefon 1,6 százaléka volt androidos, az idei első negydévben már 9,6 százalékos piaci részesedésre tornázta fel magát és az operációs rendszerek globális versenyében immár csak a Symbian (44,3 százalékos részesedés), a BlackBerry-ket gyártó Research In Motion (19,4 százalék) és az iPhone OS (15,4 százalék) előzi meg.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.