A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártói között már a negyedik helyen tartózkodó kínai ZTE lesz az első, amely a Mozilla böngészőjén alapuló operációs rendszerrel gyárt okostelefont.
A ZTE szóvivője szerint még az idei év végén, vagy legkésőbb a 2013-as év legelején bemutathatják a legelső Firefox OS-en alapuló okostelefont. Az együttműködés fő célja, hogy valamelyest elkülönülhessenek az Androidot vagy épp Windows Phone-t használó versenytársaktól, és egy új, előreláthatólag olcsóbb alternatívát kínálhassanak a vásárlóknak.

Krómozott róka Nem ez az első eset, amikor böngészőmotorból készül operációs rendszer, a Google hasonlóan állt neki a Chrome OS fejlesztésének. A rendszer lényege, hogy a böngésző speciális átalakítás után egyfajta keretrendszerré válik, amelyen főként webes szabványoknak megfelelő alkalmazások futnak. A Chrome OS ugyan egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ám szakértők szerint ez nem feltétlenül jelenti a koncepció halálát.



A Reuters információi szerint a mobilpiac negyedik helyére lépő ZTE új stratégiájával azért is igyekszik elmozdulni az eddig általuk is alkalmazott Android irányából, mivel szerintük már túl veszélyesek az Apple által indított jogi csatározások - ezek ugyan alapvetően az Androidot célozzák meg, de gyakran, például a Samsung vagy a HTC esetében is, a gyártókon csattannak. Persze David Dai Shu szóvivő szerint továbbra is lesznek androidos ZTE készülékek, ám mindenképpen elkötelezték magukat egy közösen fejlesztett, kvázi "saját" operációs rendszer mellett is.

A Firefox OS munkanevű rendszer első, tesztelhető változatát néhány hónapon belül mutatják be, ezután következhet a rendszerre faragott telefon megjelentetése. Ennek forgalmazásáról Dai szerint már tárgyalások is folynak kínai és nemzetközi mobilszolgáltatókkal, bár neveket még nem említett. Egy korábbi hír szerint a Mozilla új törekvését több szolgáltató is támogatja, többek között a Deutsche Telekom, a Sprint, a Telenor, a Smart és a Telecom Italia, bár a szakértők egyelőre fenntartásokkal várják az Android olcsó alternatívájaként beharangozott rendszert.

Nem adnak sok esélyt a Firefox OS-nek
Chrome OS: vajon most már jön az áttörés?
Így teljesít a mobilpiacon a kezdő 11


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.