November 29-től megszűnik a T-Mobile hazai iPhone 4 egyeduralma. A Telenor viszont valamiért még mindig altatja az Apple legújabb telefonját.
Hirdetés
 
A két "lemaradó" hazai mobilszolgáltató közül a Vodafone lépett elsőként iPhone 4-ügyben: a hivatalos sajtóközlemény szerint november 29-től lesz elérhető kínálatukban az Apple legfrissebb okostelefonja. Bár a hír megírásakor az iphone.vodafone.hu oldalon még csak az érdeklődők adatait regisztráló kedvcsináló szerepelt, a bejelentés szerint még a bolti start előtt kikerülnek ide a "felhasználók igényei alapján megtervezett, különleges tarifacsomagokról" szóló pontos információk is.

Különböző stratégiák Bár a pletykák a Telenornál is valószínűsítették, hogy az idei ünnepi szezonra megjelenteti az iPhone 4-et, a múlt héten nyilvánosságra került év végi újdonságokat és akciókat tartalmazó ajánlókban sehol nem szerepelt az Apple készüléke.

A "kék szolgáltató" ehelyett más okostelefonokra fókuszál: az LG Optimus 7 és a Samsung Omnia 7 képében két Windows Phone 7 alapú készülék kerül a kínálatba, a Nokia Symbian^3-ra épülő készülékei közül pedig a C7 jelenik meg telenoros verzióban. Olcsóbbak lesznek a Red Bull készülékekhez kapcsolódó tarifák és nő az ezekhez kapcsolódó mobil internet előfizetések havi kerete (500 illetve 1000 megabájtra). Emellett az androidos tabletek képviseletében megjelenik a Telenornál a Samsung Galaxy Tab is.

Az Androidot az iPhone 4 sem állítja meg
Hamarosan nem csak a T-Mobile árul iPhone 4-et

Jó kérdés, mennyire kerülhet hátrányos helyzetbe késlekedése miatt a Telenor: szakértői cikkekben és blogbejegyzésekben többen is megemlítették, hogy a T-Mobile hatalmas marketing csinnadrattája és időbeli előnye miatt a hazai iPhone 4 rajongók nagy része már hozzájuthatott az új készülékhez, így a két lemaradó szolgáltató már csak a "maradéknak" értékesíthet. Természetesen a valós számok még okozhatnak meglepetést, sok múlik a vállalatok év végi kampányain és akcióin is.

Zuhanva cserélgetik a legértékesebb cég címét az amerikai techóriások

Az Apple szabadesésének köszönhetően ismét a Microsoft a világ légértékesebb vállalata. A helyzet fonákságát jól mutatja, hogy idén az utóbbi is 15 százalékot vesztett értékéből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.