Alultervezte a saját neve alatt kiadott táblagépe iránti érdeklődést a Google, rövid idő előtt elfogyott a Nexus 7 16 gigabájtos változata. Bejött az árazás, de főleg az időbeli pozicionálás.
Amikor a Google bejelentette, hogy az Asus által gyártott, ám saját név alatt forgalomba kerülő táblagépet jelentet meg, a szakértők egy része szkeptikusan fogadta a hírt. A hümmögők szerint már telített piacra érkezik az új eszköz, ahol a vásárlóknak már megvannak saját kedvenceik: azoknak, akiknek nem számít a pénz, ott az idén megjelent harmadik generációs új iPad, másoknak a sokféle androidos modell, míg a lapos pénztárcájúakat elcsábítja a Kindle Fire. Nem lett igazuk.

Rögtön jövök Ha valaki manapság szeretne bevásárolni a 249 dollárért kínált, 16 gigabájtos háttértárral szállított Nexus 7 tabletből, csalódnia kell. A Play áruházban ugyanis kifogyott a készlet: az amerikai és európai vásárlók egyaránt egy e-mailes értesítő lehetőségével vigasztalódhatnak, amely "hamarosan" értesít mindenkit, ha újra elérhetővé válik a táblagép.



A jelenlegi állapot mindössze három nappal azután állt be, hogy a webáruházban módosítani kellett a 16 GB-os Nexus 7 szállítási időpontját azt ígérve, hogy minden június 11. előtti rendelést július 19-ig kiszállítanak. Úgy tűnik tehát, hogy a Google alaposan alábecsülte a pénzre váltható érdeklődést: a vállalat saját webáruházán kívül a nagy viszonteladói láncok is kifogytak az eszközökből múlt péntekre. A 8 gigabájtos változatból még elvben esélyes lehet rendelni, jelen írás elkészültének időpontjában az olcsóbb változatra még fogadnak rendeléseket, melynek szállítását 3-5 munkanapos határidővel vállalják.

Elemzők szerint a Nexus 7 sikere több faktornak is köszönhető. Egyrészt természetesen fontos a marketing plusz, amelyet a Google saját nevének használata jelent, sokan pedig a Nexus okostelefon-sorozathoz hasonlóan a legújabb Android rendszerért és a leggyorsabb frissítésekért választják az eszközt. Az pedig kifejezetten jót tett a Nexus 7 forgalmának, hogy egy holtidőszakban érkezett: két iPad-generáció megjelenése között félúton, amikor az androidos riválisok között sincs számottevő újdonság, és még a Microsoft Surface tabletjének megjelenéséig is több hónapot kellene várni.

Máris hiánycikk az új Nexus 7 tablet
Lassan indul az Android Jelly Bean invázió
Nexus 7: nem rossz irány a vékony profit

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.