Sokan szeretik egyfajta mumusként beállítani a konzumerizáció, tehát a saját mobil eszközök vállalati hálózatba történő beszivárgásának folyamatát. A felmérések szerint azonban a cégek többsége egyáltalán nem olyan elutasító, mint hinnénk.
Egy friss, 17 ország üzleti és informatikai felsővezetői körében végzett felmérés szerint jobban tartunk a vállalat elutasító és tiltó magatartásától a saját mobil eszközökkel kapcsolatban, mint amennyire kellene. Az Avanade tanácsadócég által készített felmérés és a kapcsolódó infografika a leggyakoribb tévhiteket igyekszik megcáfolni.


Nem félünk, szabályzunk A kutatási adatok szerint a szervezetek már egyáltalán nem olyan elutasítóak a konzumerizáció folyamatával, mint régebben (vagy mint ahogy a tétova munkavállalók gondolják róluk). A válaszadók 88 százalékánál már használnak valamilyen szinten konzumer eszközöket üzleti célokra, és adöntéshozók 73 százaléka szerint kiemelt fontosságú az átalakulás kezelése. A vállalatok közel 80 százaléka ráadásul idén befektetéseket eszközöl a konzumerizáció szabályozására, ami főként központi felügyeleti rendszerek üzembe állítását, házirendek beindítását jelenti.

Több forrás alapján is megnyugodhatnak a munkaidőért és a figyelem fenntartásáért aggódó cégvezetők: a dolgozók leginkább vállalati alkalmazásokat használnak és céges rendszerekhez kapcsolódnak okostelefonjaikkal, tabletjeikkel és notebookjaikkal: a CRM, ERP és időmenedzsment eszközök győznek az asztal alatt játszott Angry Birds ellenében. Az Android alapú eszközök ráadásul közkedveltebbek, mint az iPhone-ok és iPadek - bár több forrás szerint ezek a leginkább sérülékeny, biztonsági kockázattal járó "kütyük", ám a Google rendszerére a legkönnyebb védelmi megoldásokat alkalmazni, így az elővigyázatos IT adminisztrátorok gyorsan és egyszerűen befoltozhatják az eszközök által nyitott biztonsági réseket.


Ferde szemmel néznek az okostelefonokra a hazai cégek
Rendszergazda, engedj be - konzumer eszközök a cégnél
Okostelefon-felügyelet már a Vodafone-tól is

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.