Sokan szeretik egyfajta mumusként beállítani a konzumerizáció, tehát a saját mobil eszközök vállalati hálózatba történő beszivárgásának folyamatát. A felmérések szerint azonban a cégek többsége egyáltalán nem olyan elutasító, mint hinnénk.
Egy friss, 17 ország üzleti és informatikai felsővezetői körében végzett felmérés szerint jobban tartunk a vállalat elutasító és tiltó magatartásától a saját mobil eszközökkel kapcsolatban, mint amennyire kellene. Az Avanade tanácsadócég által készített
felmérés és a kapcsolódó infografika a leggyakoribb tévhiteket igyekszik megcáfolni.
Nem félünk, szabályzunk ■ A kutatási adatok szerint a szervezetek már egyáltalán nem olyan elutasítóak a konzumerizáció folyamatával, mint régebben (vagy mint ahogy a tétova munkavállalók gondolják róluk). A válaszadók 88 százalékánál már használnak valamilyen szinten konzumer eszközöket üzleti célokra, és adöntéshozók 73 százaléka szerint kiemelt fontosságú az átalakulás kezelése. A vállalatok közel 80 százaléka ráadásul idén befektetéseket eszközöl a konzumerizáció szabályozására, ami főként központi felügyeleti rendszerek üzembe állítását, házirendek beindítását jelenti.
Több forrás alapján is megnyugodhatnak a munkaidőért és a figyelem fenntartásáért aggódó cégvezetők: a dolgozók leginkább vállalati alkalmazásokat használnak és céges rendszerekhez kapcsolódnak okostelefonjaikkal, tabletjeikkel és notebookjaikkal: a CRM, ERP és időmenedzsment eszközök győznek az asztal alatt játszott Angry Birds ellenében. Az Android alapú eszközök ráadásul közkedveltebbek, mint az iPhone-ok és iPadek - bár több forrás szerint ezek a leginkább sérülékeny, biztonsági kockázattal járó "kütyük", ám a Google rendszerére a legkönnyebb védelmi megoldásokat alkalmazni, így az elővigyázatos IT adminisztrátorok gyorsan és egyszerűen befoltozhatják az eszközök által nyitott biztonsági réseket.